Pogoda
09.11.2018 17:21

Wiemy, dokąd nocą tupta jeż

Wielka tajemnica ostatnich kilku lat została rozwiązana - kilka tygodni przed Dniem Jeża (10 listopada) dowiedzieliśmy się, dokąd zwierzak tupta nocą.

Jeż nocą
foto: shutterstock.com

Kiedyś na stronie centrumdobrejterapii.pl pojawiło się zapytanie pani Roksany, lat 26. Kobieta zapytała się specjalistów, czy ktoś jej może pomóc w rozwiązaniu zagadki brzmiącej: dokąd nocą tupta jeż? To pytanie wywoływało w pani Roksanie silny lęk i poczucie wyobcowania. Na pytanie odpowiedział jej doktor Paweł Brudkiewicz, ale szczerze mówiąc nie do końca zgadzamy się z jego poradą. 

Lekarz skupił się bowiem na objawach, które prowadzą do powstania kryzysu egzystencjalnego, nie odpowiedział natomiast na to proste pytanie napisane przez panią Roksanę: dokąd nocą tupta jeż? Cóż, nasza droga pani Roksano, my mamy odpowiedź - jeż tupta nocą do Raszyna. 

Dokąd nocą tupta jeż? Znamy odpowiedź

Raszyn to podwarszawska miejscowość, które zamieszkuje kilka tysięcy osób. Jest to również nazwa jednej z najbogatszych gmin w Polsce. Raszyn jest też domem dla jednego z naszych redaktorów, Kamila, który mieszka tam od urodzenia. To właśnie on znalazł na swoim podwórzu nocą jeża, który przybył na jego włości z niewiadomych stron. Nasz redakcyjny kolega zauważył legendarnego zwierza stojącego bez ruchu na terenie swojej posesji. Mały ssak na początku umknął jego wzrokowi i dopiero po kilku chwilach Kamil zdał sobie sprawę z tego, jak bardzo ważny gość nawiedził jego domostwo. 

Redaktor naszego serwisu próbował nawet zrobić zdjęcie internetowemu celebrycie, ale niestety późna pora i słaby aparat skutecznie utrudniły mu osiągnięcie celu. Przez to Kamilowi udało się uchwycić jedynie takie oto foto:

Projekt bez tytułu (1)

Czy jeże tuptają też w ciągu dnia?

Jak widać, a właściwie jak nie widać, jeż starał się utrzymać swoją anonimowość i szybko zaczął tuptać w ciemną noc. Dokąd zwierz potuptał dalej? Czego bestia szuka późną nocą? I dlaczego w ogóle tupta nocą? Czy nie prościej byłoby tuptać w ciągu dnia, gdy świat jest lepiej oświetlony? To dalej pozostaje tajemnicą, ponieważ jeż znaleziony w Raszynie nie chciał odpowiadać na pytania naszego redakcyjnego kolegi. 

I chociaż nie poznaliśmy odpowiedzi na nurtujące nas pytania, to przynajmniej przybliżyliśmy się do poznania prawdy. Do Raszyna nocą tupta jeż, a reszta... cóż, może lepiej, jeśli pozostanie tajemnicą. 

Wszystkim czytelnikom portalu Antyradio.pl życzymy szczęśliwego Dnia Jeża! 

Tagi: Archiwum Tajemnic