Pogoda
02.02.2018 12:12

Wiemy kiedy Batman i Kobieta-Kot wezmą ślub w komiksach

DC zapowiedziało komiksową przyszłość swoich bohaterów. Wśród udostępnionych materiałów pojawiła się data ślubu Bruce'a Wayne'a i Seliny Kyle.

Wiemy kiedy Batman i Kobieta-Kot wezmą ślub w komiksach
foto: komiks Batman #24

W wydanym niedawno DC Nation #0 pojawiła się zapowiedź długo oczekiwanego ślubu w uniwersum DC - w komiksie Batman #50, Bruce Wayne i Selina Kyle powiedzą sobie sakramentalne „tak”. Batman uklęknął przed Kobietą-Kot w zeszycie numer 24, ale nie dostał odpowiedzi aż do zakończenia fabuły wydarzenia zwanego „The War of Jokes & Riddles”, które opisywało konflikt między Riddlerem a Jokerem.

Jak to w komiksach bywa, pomiędzy nimi stanął Batman, co całkiem skutecznie pokrzyżowało zakochanym plany. Nie mniej, Selina zgodziła się wyjść za Bruce'a i teraz ogłoszono, że ślub bohaterów odbędzie się 4 lipca 2018 roku. Czy może raczej, Batman #50 ma pojawić się na półkach sklepowych właśnie w Dzień Niepodległości USA.

Kiedy będzie ślub Batmana i Kobiety-Kot?

Po wojnie między dwoma złoczyńcami przyszedł czas na powrót do korzeni - Batman postanowił odnowić swoje związki z dawnym Robinem, Dickiem Greysonem oraz swoim synem, Damianem. Obydwaj byli lekko w szoku na wieść o niespodziewanym małżeństwie między Brucem a Seliną. Zwłaszcza, że Kobieta-Kot często pojawiała się w komiksach jako postać stojąca poza prawem, pozostającą w konflikcie z Batmanem. Wiadomość o ślubie dochodzi również do starego znajomego Batmana, Jokera. Klaun Zbrodni nie jest szczęśliwy z powodu zdobytych informacji, i w iście komiksowym stylu planuje zepsuć najszczęśliwszy dzień życia pary.

Jednak jak to mówi stare powiedzenie, przeciwieństwa się przyciągają:

"

Wiem, że ten pomysł jest szalony dla wszystkich czytelników, ale postawcie się na miejscu Supermana albo Nightwinga - dla nich jest to jeszcze bardziej pokręcone niż dla nas. To jest nasz pomysł przewodni dla całej tej linii fabularnej. "

To słowa Toma Kinga, pisarza odpowiedzialnego za historie przedstawione w nowej wersji komiksowych przygód Batmana. Nam pozostaje jedynie czekać na ślub i życzyć nowożeńcom powodzenia na nowej drodze życia.

Kamil Kacperski
Tagi: Batman