Pogoda
08.10.2019 14:39

Wiemy, kiedy trafi do nas PlayStation 5. Oficjalna informacja od Sony

Święta Bożego Narodzenia w 2020 roku zapowiadają się wyjątkowo.

playstation 5
foto: materiały prasowe

Sony po raz pierwszy w historii nie tylko użyła pełnej nazwy swojej nowej konsoli, ale również potwierdziła, że PlayStation 5 trafi do fanów pod koniec 2020 roku. Niestety nadal nie znamy dokładnej daty premiery. Możemy mieć nadzieję, że szefowie japońskiej firmy podzielą się z nami tą informacją już niedługo.

PlayStation 5 - data premiery

Poniższe tłumaczenia pochodzą z informacji prasowej, jaka pojawiła się na oficjalnym blogu PlayStation.

"

Gdy ogłosiliśmy naszą nową generację konsol w kwietniu 2019 roku, widzieliśmy jak wiele ekscytacji i zainteresowania wywołaliśmy wśród fanów gier. Dzisiaj z dumą mogę ogłosić, że nasza nowa konsola PlayStation 5 trafi do was pod koniec 2020 roku "

nintendo ps
nintendo ps
Przeczytaj także Nintendo PlayStation zostało wystawione na sprzedaż

Sony przy okazji zapowiedzi premiery konsoli poinformowało o dwóch zmianach, jakie czekają nas w kontrolerach obecnych w PlayStation 5.

"

Wprowadziliśmy dwie kluczowe innowacje w nowym kontrolerze PlayStation 5. Po pierwsze, wprowadzamy dotykowe informacje zwrotne, aby zastąpić technologię „dudnienia” w kontrolerach od 5. generacji konsol. Dzięki funkcjom dotykowym naprawdę odczuwasz szerszy zakres informacji zwrotnych, więc uderzenie w ścianę samochodu wyścigowego jest czymś zupełnie innym niż zrobienie wślizgu na boisku piłkarskim. Możesz nawet poczuć różnorodność tekstur, biegając przez pola trawy lub grzebiąc w błocie.

Drugą innowacją jest coś, co nazywamy wyzwalaczami adaptacyjnymi, które zostały wbudowane w przyciski spustowe (L2 / R2). Deweloperzy mogą zaprogramować opór wyzwalaczy, aby poczuć dotyk wyczuwalny podczas wyciągania łuku i strzały lub przyspieszania pojazdu terenowego przez skalisty teren. W połączeniu z elementami dotykowymi może to zapewnić potężne wrażenia, które lepiej symulują różne działania. Twórcy gier zaczęli otrzymywać wczesne wersje nowego kontrolera i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, gdzie poniesie ich wyobraźnia dzięki nowym funkcjom "

Jim Ryan, CEO oddziału gamingowego Sony, podkreślił, że to na razie pierwsze z wielu informacji odnośnie wielkich zmian, jakie znajdziemy w najnowszej konsoli od japońskiego giganta. W natłoku nowości nie powinniśmy jednak zapominać, że w ciągu nadchodzących miesięcy na aktualną generację trafi jeszcze wiele wyjątkowych gier. Wśród nich Death Stranding, The Last of Us Part II i Ghost of Tsushima.

PlayStation 5 - co nowego

Dziennikarze The Wired jako pierwsi na świecie mieli szansę dowiedzieć się więcej o najnowszej konsoli od Sony. Mark Cerny, architekt systemu, jaki znajdzie się w PS 5, wyjawił kilka informacji na temat przyszłorocznej premiery.

"

W GPU znajdziemy przyspieszenie ray-tracingu, które zapewni o wiele bardziej złożone oświetlenie w grach, jak i jakość dźwięków 3D obecnych w tytułach na PS 5 "

cyberpunk 207
cyberpunk 207
Przeczytaj także Wiemy, kiedy trafi do nas gameplay Cyberpunk 2077 w polskiej wersji językowej

W PS5 dostaniemy dysk SSD, który według twórców znajdzie się w konsoli nie tylko w związku ze swoją prędkością, ale głównie wydajnością. W nowej konsoli sposób instalowania gier będzie się różnił od tego, który znamy w PS4.

"

Zamiast traktować gry jak wielkie bloki danych, chcemy zezwolić na bardziej szczegółowy dostęp do danych. "

Oznacza to, że gracze będą mogli wybierać elementy tytułów, które zainstalują na swoich dyskach. Jeśli nie będziecie chcieli korzystać z trybu multiplayer, konsola pozwoli wam zrezygnować z instalacji. Możliwe, że po przejściu kampanii singlowej nie będziecie chcieli, aby ona zajmowała wam miejsce na dysku. W takiej sytuacji Sony pozwoli wam wykasować jedynie tę część gry, pozostawiając działający tryb sieciowy.

battle royal cywilizacjia
battle royal cywilizacjia
Przeczytaj także "Cywilizacja VI" otrzymała tryb battle royal

W nowym PlayStation 5 zmieni się również interface dla użytkowników. Zamiast odpalać grę i w niej sprawdzać co możemy zrobić, wszystkie te informacje będą dostępne dla graczy już w momencie włączenia konsoli.

"

Serwery gier wieloosobowych zapewnią konsoli zestaw połączonych działań w czasie rzeczywistym. Gry dla jednego gracza dostarczą informacji, które misje możesz wykonać i jakie nagrody możesz otrzymać za ich ukończenie — a wszystkie te opcje będą widoczne w interfejsie użytkownika. Jako gracz po prostu wskakujesz na wszystko, co chcesz "

Niestety w rozmowie z The Wired Cerny podkreśla, że nadal nie może mówić o wielu rzeczach, które szalenie interesują fanów. A każde kolejne ogłoszenie nasuwa nam tylko więcej pytań, które chcemy zadać na temat nowej konsoli od Sony. Jedyne co nam pozostaje to czekać. I uzbroić się w cierpliwość.

Zobacz także:  Hideo Kojima odwiedził Warszawę. Spotkania w CD Projekt RED i PlayStation Polska

Kupicie PlayStation 5?

Tagi: Gry