Will Byers zmierzył się z Demogorgonem w 1. numerze komiksu „Stranger Things”

Sergiusz Kurczuk
25.07.2018 13:11
1 Fot. Stranger Things #1

Fani „Stranger Things” znowu mają okazję powrócić do Hawkins i stanąć oko w oko z przerażającym Demogorgonem. Wszystko dzięki 1. numerowi komiksu opartego na słynnym serialu Netfliksa. 

Serwis Netflix jest obecnie kojarzony z jednym bardzo popularnym tytułem - serialem „Stranger Things”. Owiana nostalgią za popkulturą lat 80. produkcja doczekała się już 2 sezonów, a obecnie bracia Duffer pracują nad kolejną porcją przygód paczki z Hawkins w Indianie. Serial serialem, ale Netflix postanowił poszerzyć uniwersum „Stranger Things”, tworząc z niego prawdziwą markę. Powstaje gra studia Telltale Games, w której będziemy mogli na własnej skórze poczuć się jak jeden z bohaterów serii. Wydawnictwo Penguin przygotowuje książki osadzone w świecie stworzonym przez braci Duffer, a Dark Horse Comics postanowiło pokazać, to czego nie widzieliśmy na ekranie w formie komiksu. Co zobaczymy w pierwszym numerze „Stranger Things”?

„Stranger Things” komiks - Will spotyka się z Demogorgonem

Na kartach komiksu „Stranger Things” przeniesiemy się do 1. odcinka 1. sezonu, do czasu, w którym Will Byers trafił do krainy po Drugiej Stronie. Dzięki zeszytowi możemy zobaczyć ten moment i przy okazji poznać losy zagubionego chłopaka. Okazuje się, że przejście do innego wymiaru nastąpiło tuż pod domem Byersów, a konkretnie w szopie. Will, wracając z partyjki Dungeons & Dragons od Mike'a, przechodził jak zwykle przez las. Nagle wyczuł, że coś go goni, więc pobiegł do szopy i sięgnął po broń. W tym momencie żarówka w pomieszczeniu zagasła, a oczom chłopaka ukazał się przerażający widok. 

1 Fot. foto: Stranger Things #1
1 Fot. foto: Stranger Things #1

Przed Willem stanął sam Demogorgon - główny przeciwnik dzieciaków z Hawkins z 1. sezonu. Młody Byers przypomniał sobie chwile sprzed kilkudziesięciu minut, które miały miejsce w piwnicy Wheelerów i wypalił ze strzelby prosto w pysk potwora. To dało mu czas na ucieczkę do domu. Wystraszony Will nie zauważył jednak, że znajduje się w obcym świecie, który jest makabrycznym lustrzanym odbiciem dobrze znanej rzeczywistości. W przeciwieństwie do swoich przyjaciół będzie musiał odkryć mroczną prawdę na własną rękę. 

„Stranger Things” sezon 3 - kiedy premiera?

Komiks nie tylko pozwala fanom „Stranger Things” ponownie przenieść się do świata ulubionego serialu, ale również daje okazję zobaczyć to, czego nie pokazano w produkcji Netfliksa. W kolejnym numerze poznamy dalsze losy Willa oraz innych bohaterów „Stranger Things”. Jest to jednak tylko przedsmak umilający oczekiwania na 3. sezon przygód młodocianych mieszkańców Hawkins. Na razie nie podano oficjalnej daty premiery 3. sezonu serialu. Wiadomo tylko, że nowe przygody bohaterów „Stranger Things” zobaczymy w roku 2019. 1. numer komiksu trafi do sprzedaży pod koniec września 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.