William Shatner poleciał w kosmos! Lot Blue Origin okazał się być sukcesem

14.10.2021 14:50
William Shatner poleciał w kosmos! Lot Blue Origin okazał się być sukcesem Fot. JOSE ROMERO/AFP/East News

Bill Shatner stał się najstarszą osobą w historii, która poleciała w kosmos. 90-letni aktor był członkiem załogi Blue Origin, który 13 października 2021 roku wyleciał z Texasu w kosmos.

Shatner poleciał w kosmos. Zobaczcie nagranie

Kosmos, ostatnia granica. William Shatner przez wiele lat udawał, że jest kapitanem kosmicznego statku Enterprise w serialu "Star Trek" i wielu filmach na bazie serii, a teraz w wieku 90 lat stał się najstarszym człowiekiem w historii, który odwiedził kosmos.

Polecamy

Zobaczcie nagrania z lotu poniżej:

Po powrocie na ziemię Shatner wyjaśnił, że całe wydarzenie było "nie do opisania":

Jestem wypełniony obecnie emocjami, którymi nie potrafię opisać. Naprawdę mam nadzieję, że nigdy się nie ocknę z tego snu.

Polecamy

Rakieta zabrała uczestników lotu na 62 mile ponad poziomem morza, a cała misja trwała 11 minut i okazała się być sukcesem.

Kapitan Kirk dołączył do załogi lotu Blue Origin New Shepard NS-18, a to towarzyszyli mu Audrey Powers, wiceprezes ds. misji i operacji lotniczych w Blue Origins, a także załoga w postaci Chrisa Boshuizena i Glena de Vriesa. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.