William Shatner poleciał w kosmos! Lot Blue Origin okazał się być sukcesem

14.10.2021 14:50
William Shatner poleciał w kosmos! Lot Blue Origin okazał się być sukcesem Fot. JOSE ROMERO/AFP/East News

Bill Shatner stał się najstarszą osobą w historii, która poleciała w kosmos. 90-letni aktor był członkiem załogi Blue Origin, który 13 października 2021 roku wyleciał z Texasu w kosmos.

Shatner poleciał w kosmos. Zobaczcie nagranie

Kosmos, ostatnia granica. William Shatner przez wiele lat udawał, że jest kapitanem kosmicznego statku Enterprise w serialu "Star Trek" i wielu filmach na bazie serii, a teraz w wieku 90 lat stał się najstarszym człowiekiem w historii, który odwiedził kosmos.

Polecamy

Zobaczcie nagrania z lotu poniżej:

Po powrocie na ziemię Shatner wyjaśnił, że całe wydarzenie było "nie do opisania":

Jestem wypełniony obecnie emocjami, którymi nie potrafię opisać. Naprawdę mam nadzieję, że nigdy się nie ocknę z tego snu.

Polecamy

Rakieta zabrała uczestników lotu na 62 mile ponad poziomem morza, a cała misja trwała 11 minut i okazała się być sukcesem.

Kapitan Kirk dołączył do załogi lotu Blue Origin New Shepard NS-18, a to towarzyszyli mu Audrey Powers, wiceprezes ds. misji i operacji lotniczych w Blue Origins, a także załoga w postaci Chrisa Boshuizena i Glena de Vriesa. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.