Pogoda
13.07.2020 14:39

Wisława Szymborska w programie satyrycznym w USA. Nastąpiła pomyłka

W programie "Last Week Tonight with John Oliver" zacytowano Wisławę Szymborską. Wytknięto pomyłkę milionerowi.

Wisława Szymborska
foto: Wojtek Laski/East News

Amerykański milioner John Schnatter znany jako były prezes sieci pizzerii Papa John's próbuje naprawić swoją reputację. Biznesmen opublikował w sieci rasistowskie komentarze, co szczególnie ostatnio spotyka się z natychmiastową reakcją internautów.

Wisława Szymborska w amerykańskim programie satyrycznym

Schnatter chce odzyskać swoich zwolenników i próbuje ocieplić swój wizerunek. W tym celu założył konto na TikToku, gdzie publikuje między innymi krótkie filmiki prosto ze swojego domu. Pokazuje on na nim wyposażenie gabinetu, w którym widzowie mogli zauważyć chociażby 500-letni fotel. Oprócz tego w pokoju pojawiła się także ramka z cytatem znanej Polki.

Wisława Szymborska
Wisława Szymborska
Przeczytaj także Konsulat RP w Chicago twierdzi, że literackiego Nobla dostał... Wisław Szymborski

Biznesmen stwierdził, że to "jego ulubione powiedzenie". W ramce widzimy cytat "Wszystkich najlepszych coś łączy: szacunek dla rzeczywistości". Określana przez milionera "powiedzeniem" sentencja została wypowiedziana przez polską poetkę, Wisławę Szymborską. Noblistka wypowiedziała cytowane w ramce słowa w 1991 roku podczas odbierania nagrody Goethego.

Pomyłkę Schnattera wyłapał komik i autor programu "Last Week Tonight", John Oliver. Satyryk komentuje w nim aktualne wydarzenia z kraju i ze świata w prześmiewczym i sarkastycznym tonie.

Fragment programu możecie zobaczyć poniżej:

pomnik Nobla
pomnik Nobla
Przeczytaj także „Milionerzy”: podchwytliwe pytanie o polskiego noblistę. Wiecie, kto nie wybrał się po odbiór nagrody?