Pogoda
17.01.2020 14:43

Wkrótce w Polsce będzie można spacerować ulicą Luke'a Skywalkera? Z Obi-Wanem Kenobim już się udało

W Pruszkowie powstała petycja w sprawie nazwania jednej z ulic imieniem Luke'a Skywalkera. Fan Star Warsów zbiera podpisy. 

Luke Skywalker
foto: kadr z wideo

Fan "Gwiezdnych wojen" z Pruszkowa, Adrian Zwoliński postanowił stać się bohaterem swojego miasta i zgłosić wyjątkowy pomysł do jego władz. Mężczyzna uznał, że chciałby, aby w miejscu jego zamieszkania pojawiła się ulica lub skwer imienia Luke'a Skywalkera. Na chęciach się nie skończyło, Adrian wziął sprawy w swoje ręce.

Ulica Luke'a Skywalkera w Polsce. Kiedy i gdzie powstanie?

Na stronie petycjeonline.pl, pojawiła się możliwość złożenia podpisu popierającego inicjatywę Zwolińskiego. Kiedy na stronie zbierze się odpowiednio dużo głosów na "tak", fan Star Warsów zaprezentuje swój pomysł Radzie Miasta Pruszkowa.

W opisie akcji Zwoliński dokładnie wyjaśnił, dlaczego wybrał na patrona właśnie reprezentanta zakonu Jedi. Mężczyzna przedstawił Luke'a jako pozytywną postać, która przeszła długą i ciężką drogę w sadze o walce ze złym Imperium. Autor petycji podkreślił, że Skywalker to symbol odrzucenia zła, lojalności wobec przyjaciół, poświęcenia, pokory oraz bohaterstwa.

WOŚP
WOŚP
Przeczytaj także Powstanie ulica WOŚP w Warszawie? Petycja trafiła na biurko prezydenta miasta

Dlaczego Pruszków miałby mieć ulicę lub skwer imienia Luke'a Skywalkera? Adrian Zwoliński argumentuje i wymienia powody:

"
  • Pozytywne emocje. Gwiezdne Wojny są międzypokoleniową przygodą, opowieścią o walce dobra ze złem, poświęceniu i skomplikowanych ścieżkach ludzkiego życia. Są historią, która przemawia już do czwartego pokolenia fanów. Taka ulica byłaby pozytywnym wydarzeniem dla wszystkich – dzieci i dorosłych, fanów fantastyki, jak i tych, którzy mają z nią sporadycznie do czynienia. Gwiezdne Wojny łączą jak mało co.
  • Miejski koloryt. Miastu przyda się kolejny bohater – Pruszków ma ulice Kubusia Puchatka i Słonia Trąbalskiego. Na straży kolejnej mógłby stanąć rycerz Jedi, Luke Skywalker. Bohaterów nigdy nie za wiele!
  • Promocja miasta. W Polsce tylko w gminie Lubicz nadano ulicy imię na cześć postaci z Gwiezdnych Wojen (Ulica Obi-Wana Kenobiego). Na świecie takich ulic jest niewiele. Kto odmówiłby sobie zdjęcia na ulicy/skwerze Luke'a Skywalkera? 
"

Adrian Zwoliński podkreśla, że petycja ma charakter otwarty i mogą ją poprzeć nie tylko mieszkańcy Pruszkowa. W końcu na skwerze Skywalkera, jeśli taki powstanie, będą chcieli robić sobie zdjęcia fani Gwiezdnych wojen z każdego zakątka Polski.

Zobacz też: Film "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" zarobił ogromną sumę. Ile wynosił wynik finansowy produkcji? 

Tagi: News Star Wars