Pogoda
20.08.2020 11:00

Włamał się do aquaparku, utknął w zjeżdżalni i zmarł. Przerażająca śmierć 31-latka

Aquapark może być niebezpiecznym miejscem. Obrazuje to tragiczna historia mężczyzny, który włamał się do parku wodnego i zaklinował się w zjeżdżalni. Kiedy na miejsce przybyły służby jeszcze żył. Niestety nie zdołano go uratować.

Aquapark - zdjęcie poglądowe
foto: Value Stock Images

Lato to okres, w którym ludzie uwielbiają spędzać czas nad wodą. Nie ważne czy chodzi o naturalne zbiorniki wodne, czy coraz popularniejsze baseny i aquaparki. Ważne, żeby się ochłodzić i wykorzystać ciepłe dni na aktywności fizycznej. Niestety czasami wodna zabawa może zakończyć się naprawdę tragicznie.

Śmierć w aquaparku - przerażający zgon mężczyzny

O tym, że nad wodą należy uważać, uczymy się od małego. Nie bez powodu istnieje też zawód ratownika, który pilnuje pływających na basenach i kąpieliskach. Pływanie bez nadzoru może zakończyć się śmiercią. Potwierdzeniem tego stwierdzenia jest nieprzyjemna sytuacja, która wydarzyła się w jednym z aquaparków.

Pod Warszawą powstaje największy aquapark w Europie Środkowo-Wschodniej
Pod Warszawą powstaje największy aquapark w Europie Środkowo-Wschodniej
Przeczytaj także Pod Warszawą powstaje największy aquapark w Europie Środkowo-Wschodniej

Jak podaje portal AZFamily.com w Scottsdale w stanie Arizona doszło do tragicznego wypadku, którego ofiarą był 31-letni Ryan Kelly. Zdarzenie miało miejsce nad ranem czasu lokalnego 18 sierpnia 2020 roku. Mężczyzna postanowił udać się do zamkniętego parku wodnego Eldorado Aquatic & Fitness Center. Włamał się do środka, ale niestety utknął w jednej ze zjeżdżalni. Przez wiele godzin bezskutecznie błagał o pomoc.

Foto: Shutterstock (zdjęcie poglądowe)
Foto: Shutterstock (zdjęcie poglądowe)
Przeczytaj także Polak poświęcił życie, by uratować troje dzieci. Zebrano już ponad 340 tys. euro dla jego rodziny

Okolicę kompleksu sportowego patrolował jeden z policjantów, który usłyszał dziwne, stłumione dźwięki. Postanowił sprawdzić, czy komuś nie dzieje się krzywda. Rura, w której znajdowała się ofiara, działała na zasadzie naturalnego megafonu i wzmacniała krzyki, dzięki czemu funkcjonariusz był w stanie określić, skąd mniej więcej dochodzą. Minęło jednak sporo czasu, zanim służbom udało się zlokalizować zaklinowanego mężczyznę.

samochód pod mostem
samochód pod mostem
Przeczytaj także Samolot pasażerski zaklinował się pod mostem. Takie rzeczy tylko w Chinach [WIDEO]

Kiedy w końcu znaleziono ofiarę, policjanci nawiązali z nią kontakt. Mężczyzna komunikował się z nimi przez około pół godziny. W końcu jednak zamilkł. Akcja ratownicza przerodziła się w próbę ratowania życia. Niestety bezskutecznie. Funkcjonariusz Kevin Watts wyjaśnił w rozmowie z mediami, że Kelly utknął w superstrukturze zjeżdżalni, w związku z czym rozmontowanie konstrukcji wymagało użycia żurawiaZabrakło czasu i mężczyzna zmarł.

Naya Rivera, gwiazda serialu „Glee”, zmarła w wieku 33 lat. Jej śmierć to niezwykły przypadek
Naya Rivera, gwiazda serialu „Glee”, zmarła w wieku 33 lat. Jej śmierć to niezwykły przypadek
Przeczytaj także Naya Rivera, gwiazda serialu „Glee”, zmarła w wieku 33 lat. Jej śmierć to niezwykły przypadek

Sprawa posiada wiele niewyjaśnionych aspektów. Wstępne raporty nie wykazały, co spowodowało, że mężczyzna utknął w zjeżdżalni. Prawdopodobnie coś blokowało zjazd prowadzący do basenu. Nie wiadomo też ile wody znajdowało się w rurze podczas wypadku ani co było bezpośrednią przyczyną śmierci Kelly'ego. Na ostatnie z pytań odpowie biuro koronera z hrabstwa Maricopa, które przeprowadzi sekcję zwłok ofiary.

Mężczyzna zmarł podczas egzaminu na prawo jazdy. Powodem był stres
Mężczyzna zmarł podczas egzaminu na prawo jazdy. Powodem był stres
Przeczytaj także Mężczyzna zmarł podczas egzaminu na prawo jazdy. Powodem był stres

Trudno też powiedzieć, jak mężczyzna w ogóle znalazł się wewnątrz zjeżdżalni. Dostanie się do centrum sportowego po zamknięciu, nie jest wcale łatwą sprawą. Kelly musiał jakoś pokonać wysokie ogrodzenie, wejść na teren aquaparku i wspiąć się na zjeżdżalnię. Prawdopodobnie ofiara udała się na basen, by się ochłodzić. Według raportów pogodowych z 18 sierpnia w Arizonie, tak samo zresztą jak na całym zachodnim wybrzeżu USA, temperatura wahała się od 26 do 37 stopni Celsjusza.

Ogniste tornado nawiedziło Kalifornię. Zjawisko wywołało chaos i przerażenie
Ogniste tornado nawiedziło Kalifornię. Zjawisko wywołało chaos i przerażenie
Przeczytaj także Ogniste tornado nawiedziło Kalifornię. Zjawisko wywołało chaos i przerażenie

Zjeżdżalnie wodne to konstrukcje, z których korzystanie wymaga nadzoru. Z tego powodu nie można ich używać, gdy nikogo nie ma w pobliżu. To nie pierwszy przypadek, kiedy zabawa na zjeżdżalni skończyła się tragicznie. Obecnie toczy się sprawa przeciwko hotelowi Universal Orlando dotycząca wypadku na jednej ze zjeżdżalni wodnych i chociaż obiekt w Eldorado Aquatic & Fitness Center miał prawdopodobnie znacznie mniej skomplikowany układ rur, jak widać nie czyni to go mniej niebezpiecznym.

Lubisz aquaparki?

Thanos (Josh Brolin)
Thanos (Josh Brolin)
Przeczytaj także Widz umarł podczas seansu „Avengers: Infinity War”

Zobacz też: Zmarł mężczyzna, którego głowa zaklinowała się między siedzeniami w kinie

Tagi: aquapark śmierć