Włamali się do sklepu. Wzięli cebulę zamiast pieniędzy

28.11.2019 12:29
Włamali się do sklepu. Wzięli cebulę zamiast pieniędzy Fot. źródo: Shutterstock

Okazuje się, że niektórzy złodzieje na świecie nie szukają szybkiego zarobku, a raczej decydują się na przemyślane i nieoczywiste kradzieże.

W związku z gigantycznymi powodziami, do jakich doszło w Indiach, ceny cebuli w ostatnich tygodniach są rekordowo wysokie. Często przekraczają nawet pięciokrotnie typową wartość tego warzywa i klienci mogą musieć zapłacić nawet 100 rupii indyjskich (niemalże 6 zł) za kilogram ulubionego warzywa Polaków.

Ukradli cebulę zamiast pieniędzy

Złodzieje w szalonych cenach cebuli zwęszyli sposób na zgarnięcie dużej kasy i postanowili skupić się na nich zamiast na czystej gotówce.

Przeczytaj także

Właściciel sklepu w Sutahata, otworzył go we wtorek 26.11.2019 z samego rana, aby zobaczyć wnętrze w tragicznym stanie. Według Akshaya Dasa złodzieje pojawili się w jego przybytku w nocy i spowodowali gigantyczne straty, okradając go z najbardziej wartościowego towaru - Allium cepa.

Zamiast wyciągnąć pieniądze z kasy sklepu, nieznani sprawcy zdecydowali się ukraść dużą ilość worków wypełnionych cebulą, jak i trochę czosnku i imbiru. Łączny koszt ukradzionych warzy? 50,000 rupii, czyli prawie 1300 zł.

Nie wzięli nawet jednej pajsy z kasy.

- wyjawił poszkodowany.

Niestety nawet w krajach, w których policja jest znana ze swoich działań detektywistycznych, trudno byłoby odnaleźć kilkadziesiąt kilogramów cebuli. Dlatego nadzieje na odzyskanie warzyw przez Akshaya w Indiach są niesamowicie marne.

Zobacz także:  Cebulacki żart z planu zdjęciowego telenoweli „Klan”

Kacper Peresada Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.