Właściciele oddają dom za darmo. Jest jeden haczyk - mieszka w nim duch

06.05.2020 12:47
Właściciele oddają dom za darmo. Jest jeden haczyk - mieszka w nim duch Fot. East News

Dom w USA całkowicie za darmo? To możliwe, o ile nie boicie się duchów. Właściciele postanowili pozbyć się nawiedzonego budynku. Do tej pory nikt nie przyjął pozornie atrakcyjnej oferty.

Stare powiedzenie mówi, że nic nie ma za darmo. I jest w nim sporo prawdy. Zazwyczaj, jeśli ktoś nie oczekuje w zamian zapłaty, oznacza to, że koszty są ukryte gdzieś indziej. I tak właśnie jest w przypadku pewnego darmowego domu, który od kilku tygodni nie może znaleźć nowego właściciela. Powodem jest tajemniczy lokator, który jest nieodzowną częścią budynku.

Nawiedzony dom za darmo

W marcu 2020 roku w mieście Lafayette w stanie Luizjana pojawiło się nietypowe ogłoszenie na rynku nieruchomości. Właściciel postanowili oddać całkowicie za darmo uroczy domek o powierzchni 220 metrów kwadratowych. Skuszeni atrakcyjną ofertą potencjalni nabywcy pojawili się bardzo szybko. Równie szybko rozmyślali się, kiedy okazało się, że w parze z budynkiem idzie jego dożywotni lokator - tajemnicza zjawa nawiedzająca dom.

Przeczytaj także

Nietypowe ogłoszenie pojawiło się nie tylko w lokalnych mediach, ale również na Facebooku.

Darmowy dom! Do przeniesienia! 337-456-4690

9:00 - 16:00 od poniedziałku do piątku. 

Może rozpoznajecie ten ikoniczny dom, który ulokowany jest przy Verot School Road? To stary Vincent/Vallot/GrandView dom spokojnej starości wybudowane w późnych latach dwudziestych i wczesnych 30. ubiegłego wieku. McLain Development niedawno nabyła tę ziemię i budynek. By oszczędzić historyczny dom, oferujemy każdemu, kto jest zainteresowany przeniesienie go do innej lokalizacji w celu odnowienia. Skoncentrowaliśmy nasze wysiłki i koszty rozwoju na oszczędzaniu jak największej liczby drzew, w związku z czym w sąsiedztwie domu nie ma na niego miejsca. Dom był zamieszkany 6 miesięcy temu. Posiada dwa sprawne klimatyzatory. Został opuszczony z powodu rozwoju okolicy i potrzebuje nowego kochającego właściciela. Chcielibyśmy, żeby ktoś go przeniósł i odrestaurował.

W ogłoszeniu pośredników nie wspomniano, że powodem, dla którego nikt nie skusił się na przejęcie budynku, jest duch Adele Vincent. To właśnie ona jest odpowiedzialna za niewyjaśnione zjawiska, które dzieją się wewnątrz budynku. Według relacji świadków niejednokrotnie zaobserwowano trzęsące się bez powodu przedmioty, słyszano tajemnicze kroki i dziwne nocne odgłosy. Vincent była niegdyś właścicielką domu i najwidoczniej nie podoba się jej pomysł na przenosiny budynku.

Przeczytaj także

Czy ktoś w końcu odważy się przejąć dom? Zapewne tak. Trudno jednak przewidzieć, czy paranormalne zjawiska ustaną po przeniesieniu rezydencji z lat 20. XX wieku. Niewykluczone, że duch nie jest związany wcale ze starymi ścianami, tylko działką, na której znajduje się budynek. Albo najzwyczajniej w świecie nie istnieje. 

 

Przeczytaj także

Zobacz też: Klątwa obrazu „Płaczący chłopiec”. Czy portret powoduje pożary?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.