Pogoda
28.02.2020 15:12

Wolverine i Cyclops są teraz kochankami? Stosunki X-Manów weszły na nowy poziom

W siódmym numerze najnowszej serii komiksowej "X-Men" pojawił się ciekawy szczegół, najprawdopodobniej wprowadzający dwóch najsłynniejszych mutantów w poczet postaci LGBT. Czy Cyclops i Wolverine mają romans?

Wolverine & the X-Men #40
foto: kadr z komiksu Wolverine & the X-Men #40

Nie ma bardziej przełomowej drużyny w uniwersum Marvela niż X-Men. Od samego początku istnienia superbohaterskich mutantów, ich głównym celem była walka o tolerancję. Nic więc dziwnego, że członkowie X-Men są bardzo progresywni i nie baczą na ograniczające ich normy kulturowe. Twórcy siódmego numeru serii zatytułowanej po prostu "X-Men" zasugerowali, że Cyclops i Wolverine mają romans. 

"X-Men" #7 - Wolverine i Cyclops są kochankami?

Do tej pory tego typu parowanie postaci było domeną fanfiction tworzonych przez czytelników. Jonathan Hickman, Leinil Francis Yu, Gerry Alanguilan, Sunny Gho, Clayton Cowles i Tom Muller postanowili rzucić nowe światło na relację dwóch najsłynniejszych członków X-Men. Osoby zaznajomione z runem Hickmana nie powinny być zszokowane. Kilka miesięcy wcześniej wyszło na jaw, że Cyclops, Wolverine i Jean Grey żyją w trójkącie. 

House Of X #6
House Of X #6
Przeczytaj także Marvel zasugerował, że Wolverine, Jean Grey i Cyclops żyją w trójkącie

Okazało się bowiem, że Wolverine zamieszkał w jednym domu z całą rodziną Summersów. Na planie budynku wyraźnie było widać, że sypialnia Jean znajdowała się pomiędzy kwaterami Scotta i Logana i co najważniejsze, trzy pokoje były ze sobą połączone. Teraz wyszło na jaw że, związek słynnego trójkąta miłosnego Marvela jest nie tylko poliamoryczny, ale również biseksualny. Tak przynajmniej wynika z rozmowy, którą ucięli sobie Cyclops i Wolverine. 

"X-Men" #7

Scott rozmawia z Loganem o jego bezsenności i podczas wymiany zdań, proponuje wspólny wypad na krótkie wczasy z Jean i dzieciakami. Wolverine zaczyna interesować się zaproszeniem.

"X-Men" #7

Główną motywacją Logana zdaje się być widok Jean w bikini, ale Scott szybko wspomina o sobie w samych kąpielówkach. Pół żartem, pół serio Wolverine odpowiada, że temu widokowi nikt nie byłby w stanie się oprzeć i zgadza się na propozycję. 

Defenders
Defenders
Przeczytaj także Luke Cage jest biseksualny? Jessica Jones zdradziła sekrety małżeńskiej alkowy

Oczywiście twórcy nie powiedzieli niczego wprost, a jedynie dali czytelnikom pole do zastanowienia się nad relacją pomiędzy dotychczasowymi rywalami o względy Jean Grey, ale biorąc pod uwagę rewolucyjny wydźwięk ostatnich serii o mutantach, całkiem prawdopodobne jest, że słynni X-Mani odkryli swoje niehetronormatywne pragnienia. To bardzo ciekawe podejście do stosunków trójki mutantów, ponieważ do tej pory w jej kontekście pojawiały się tradycyjne schematy rodem z oper mydlanych. Całość wpisuje się też w utopijny charakter państwa mutantów - żywej wyspy o nazwie Krakoa, która zrzesza wszystkich homo superior, bez względu na przekonania, wierzenia, czy inne arbitralne poglądy. Nowa idea Professora X zakłada bowiem stworzenie raju na ziemi dla mutantów, którzy zaczęli nie tylko wytwarzać własny język, ale również całą kulturę. 

Iceman i Pyro
Iceman i Pyro
Przeczytaj także Czy Iceman i Pyro zostaną parą? Nowy romans w świecie X-Men

Fani X-Men nie powinni być zdziwieni, ponieważ, wśród postaci związanych z grupą, często pojawiały się przełomowe dla historii komiksu postacie LGBT takie jak Northstar, Iceman czy Mystique. Na kartach poprzedniego numeru serii oficjalnie potwierdzono w końcu po wielu latach, że Raven Darkholme była żoną Irene Adler - mutantki znanej lepiej jako Destiny. 

Fantastyczna Czwórka: Narodziny Srebrnego Surfera
Fantastyczna Czwórka: Narodziny Srebrnego Surfera
Przeczytaj także Czy moce superbohaterów pochodzą od Boga? Nowy kontrowersyjny pomysł twórców Marvela

Jak zakończy się romans trójki X-Manów? Będą żyli razem długo i szczęśliwie? A może rozdzieli ich niebezpieczeństwo, które czai się gdzieś na homo superior poza granicami państwa mutantów? Prawdopodobnie przekonamy się w kolejnych numerach serii "X-Men". 

House of X
House of X
Przeczytaj także Marvel ujawnił kraje nieprzyjazne dla mutantów. Czy wśród nich znajduje się Polska?

Zobacz też: Marvel potwierdza, że Loki jest panseksualny 

Tagi: Newsy X-Men Wolverine Komiks Marvel Comics LGBT