Pogoda
08.02.2019 11:06

Woody Allen pozwał Amazon na 68 milionów dolarów za wstrzymanie jego nowych filmów

Reżyser Woody Allen pozwał Amazon Studios, ponieważ firma wycofała się z umowy, według której Allen miał wyprodukować dla studia 5 filmów. Wszystko dlatego, że reżyserowi zarzucono molestowanie seksualne jego córki, Dylan Farrow.

Woody Allen
foto: Evan Agostini/Invision/AP/East News

Indiewire poinformował w połowie 2018 roku, że that Amazon wstrzymał "A Rainy Day in New York", wówczas nadchodzący film Woody'ego Allena, w którym główne role zagraliby: Timothée Chalamet (m.in. nadchodząca "Diuna"), Selena Gomez (ex-gwiazda Disneya, wokalistka i jak widać aspirująca aktorka), a także Jude Law, który miał grać główną rolę - mężczyznę zakochującego się w postaci Elle Fanning. Ona zaś miała grać 15-latkę, która udaje 21-latkę.

Woody Allen pozywa Amazon Studios

Amazon anulował projekt w 2018 roku, kiedy to po latach wypłynęła historia Dylan Farrow. Sytuacja została przypomniana przez popularność ruchu #MeToo i otwartość Farrow w opisywaniu swoich doświadczeń. Allen w pozwie przeciwko Amazonowi nazwał to "25-letnimi bezpodstawnymi zarzutami".

Jak podaje portal Variety, w pozwie Woody'ego Allena przeciwko Amazonowi możemy również przeczytać, że: 

"

Amazon wycofał się z umowy, nie podpierając tego żadnymi prawnymi przesłankami i wiedząc, że wyrządzą ogromną krzywdę panu Allenowi, inwestorom i artystom, którzy są zaangażowani w tworzenie filmu. Firma próbowała bronić swoich racji argumentem, że panu Allenowi postawiono 25-letnie bezpodstawne zarzuty, ale one z racji swojego wieku, były doskonale znane nie tylko firmie i panu Allenowi, ale również opinii publicznej i mediom. W związku z tym nie było żadnych prawnych przyczyn, aby wycofać się z czterech oddzielnych umów, które Amazon podpisał z panem Allenem. "

Nowy film Woody'ego Allena krytykowany za scenę seksu z 15-latką
Nowy film Woody'ego Allena krytykowany za scenę seksu z 15-latką
Przeczytaj także Nowy film Woody'ego Allena krytykowany za scenę seksu z 15-latką

Kontrowersje wokół Woody'ego Allena

Amazon zdążył już wydać dwa filmy Allena - "Cafe Society" z 2016 roku oraz "Wonder Wheel" z 2017 roku. Firma wyprodukowała również jego serial "Crisis in Six Scenes". Jednak już w 2017 roku Amazon postanowił anulować oficjalną premierę "Wonder Wheel" z czerwonym dywanem, by rzekomo "uniknąć niepotrzebnych kontrowersji". 

Kamil Kacperski
Tagi: News Woody Allen