Pogoda
30.05.2018 12:14

World War 3 – III wojna światowa wybucha w Pałacu Kultury i Złotych Tarasach

Farm 51 pokazał oficjalnie pierwszy zwiastun World War 3, realistycznej strzelaniny, w którą gra się nie tylko dla siebie, lecz także dla swojego kraju. Reakcja internetu jest jasna – „to jest właśnie Battlefield, o który walczyliśmy”. Tak pokazanej wojny jeszcze nie było.

World War 3 - Pałac Kultury i Nauki w Warszawie
foto: materiały prasowe

Ta gra ma szanse podbić szturmem serca wszystkich miłośników wojskowych strzelanin – World War 3 bydgoskiego studia Farm 51 z każdym nowym odkrytym szczegółem zapowiada się coraz lepiej. Po krótkiej zajawce, mające podrażnić zmysły, deweloper pokazał oficjalny zwiastun gry i walki toczące się w najważniejszych początkowych lokacjach – w Warszawie, Berlinie i w Moskwie.

Polskie misje będą rozgrywać się przede wszystkim w centrum stolicy – dzięki fotogrametrii pieczołowicie odwzorowano wygląd i topografię Pałacu Kultury i Nauki oraz przyległych terenów. Jak przekłada się to na wrażenia z gry – można zobaczyć na zwiastunie:

World War 3 – światowa symulacja wojny

World War 3 nie jest zwykła strzelaniną, w której misje wykonuje się sobie a muzom – od ich przebiegu zależy przebieg światowego konfliktu.

"

Gra powstająca we współpracy z wojskowymi ośrodkami badawczo-rozwojowymi i konsultantami branży wojskowej pokazywać będzie konsekwencje każdej bitwy w kontekście globalnej kampanii na strategicznej mapie wojennej. "

Nie są to czcze zapowiedzi Farm 51 – polskie studio przygotowało scenariusz ogólnoświatowego konfliktu, który docelowo rozgrywać się będzie na całym świecie. Gracze z poszczególnych krajów będą reprezentować siły zbrojne swojego państwa i walczyć o jego cele, a poszczególne kraje (i osoby z nich pochodzące) będą dołączane do rozgrywki w miarę rozwoju scenariusza.

Twórcy stawiają przede wszystkim na realizm – i nie chodzi tylko o dokładne przedstawienie rejonów walki. World War 3 powstaje w ścisłej współpracy z wojskiem oraz przemysłem zbrojeniowym, tak by zapewnić jak najwyższą zgodność z rzeczywistością przebiegu starć oraz działania używanej broni.

"

Nastawienie na współpracę w zespole, obecność narodowych sił zbrojnych, rzeczywiste lokacje, pełna świadomość ciała żołnierza i wszechstronny system personalizacji uzbrojenia umożliwią graczowi doświadczenie autentycznego, współczesnego pola walki. Dodatkowymi czynnikami budującymi autentyzm World War 3 są m.in. realistyczny system balistyczny, zaawansowany system pancerzy oraz dokładne odwzorowanie broni i ekwipunku żołnierzy. "

Farm 51 przygotowało dwa główne tryby gry:

  • tryb Warzone oferuje możliwość dynamicznych, intensywnych walk w bitwach skoncentrowanych na pracy zespołowej piechoty i jednostek pancernych
  • tryb Recon zorientowany jest taktycznie, pozwalając graczom na współpracę w małych drużynach zwiadowczych, walczących na własną rękę o przetrwanie i zdobycie wysokiej wartości celów na terytorium wroga

Wczesny dostęp do World War 3 przewidziany jest jeszcze na 2018 rok.

Jaracie się World War 3?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry