Pogoda
20.08.2018 17:44

World War 3 pokazuje totalną rozwałkę pod Pałacem Kultury, na Dworcu Centralnym i w Żółtych Trasach

Farm 51 pokazał pierwszy oficjalny gameplay z nadchodzącej strzelanki taktycznej World War 3. Trup ściele się gęsto i malowniczo w znajomych zakątkach polskiej stolicy odtworzonych z fotorealistycznymi drobiazgami.

World War 3 gameplay
foto: kadr z wideo

Gliwickie studio wymyśliło, że ich World War 3 faktycznie będzie wojną światową – tyle, że rozgrywaną w internecie. W dobie battle royale poszli przy tym pod prąd, stawiając zdecydowanie na realizm rozgrywki.

Ma to swoje odbicie w oprawie graficznej – Farm 51 specjalizuje się w fotogrametrii, co w praktyce oznacza dokładne obfotografowanie danego obiektu (i okolic) i stworzenie na podstawie fotografii wirtualnego odpowiednika wyglądającego identycznie – zgadzają się nie tylko ogóły, lecz także szczegóły, na przykład kolory poszczególnych płytek.

Ba – zgadza się nawet graffiti namalowane na składach SKM!

world_war_3_gamescon_02

World War 3 -  III wojna światowa przez internet

Uważne oko wychwyci, że w Warszawa widoczna w World War 3 nieco odbiega jednak wyglądem od rzeczywistej – walki toczą się w Żółtych Trasach, w których znajduje się sklep Uranus, a zaraz obok znajduje się hotel Mercurix.

Równie dobrze ma wyglądać mechanika gry – gliwiczanie tworząc World War 3 konsultują się z wojskiem, dzięki czemu zlecane misje mają być realnymi przykładami zadać wyznaczanych podczas konfliktów rozgrywanych w mieście (i być rozgrywane taktycznie w taki sam sposób, w jaki robiłyby to prawdziwe oddziały), a współpraca z producentami sprzętu gwarantuje, że broń i pojazdy nie tylko będą odtworzone z najmniejszymi detalami, lecz także działać dokładnie tak, jak w rzeczywistości.

Farm 51 da pograć w World War 3 na targach gamescom – dla wszystkich, którzy nie wybierają się do Niemiec z wizytą, przygotowano zaś pierwszy pokaz gameplaya (pokazujący wersję alfa gry. Warszawa jara się w niej tak, jak gracze oczekujący na premierę WW3.

Premiera World War 3 w wersji PC (wczesny dostęp) planowana jest jeszcze na 2018 rok. Później tytuł ma trafić także na konsole Xbox One oraz PlayStation 4.

Gdzie chcielibyście walczyć w World War 3?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry