World War 3 pokazuje totalną rozwałkę pod Pałacem Kultury, na Dworcu Centralnym i w Żółtych Trasach

Michał Tomaszkiewicz
20.08.2018 17:44
World War 3 gameplay|undefined Fot. kadr z wideo

Farm 51 pokazał pierwszy oficjalny gameplay z nadchodzącej strzelanki taktycznej World War 3. Trup ściele się gęsto i malowniczo w znajomych zakątkach polskiej stolicy odtworzonych z fotorealistycznymi drobiazgami.

Gliwickie studio wymyśliło, że ich World War 3 faktycznie będzie wojną światową – tyle, że rozgrywaną w internecie. W dobie battle royale poszli przy tym pod prąd, stawiając zdecydowanie na realizm rozgrywki.

Ma to swoje odbicie w oprawie graficznej – Farm 51 specjalizuje się w fotogrametrii, co w praktyce oznacza dokładne obfotografowanie danego obiektu (i okolic) i stworzenie na podstawie fotografii wirtualnego odpowiednika wyglądającego identycznie – zgadzają się nie tylko ogóły, lecz także szczegóły, na przykład kolory poszczególnych płytek.

Ba – zgadza się nawet graffiti namalowane na składach SKM!

world_war_3_gamescon_02 Fot. foto: materiały prasowe

World War 3 -  III wojna światowa przez internet

Uważne oko wychwyci, że w Warszawa widoczna w World War 3 nieco odbiega jednak wyglądem od rzeczywistej – walki toczą się w Żółtych Trasach, w których znajduje się sklep Uranus, a zaraz obok znajduje się hotel Mercurix.

Równie dobrze ma wyglądać mechanika gry – gliwiczanie tworząc World War 3 konsultują się z wojskiem, dzięki czemu zlecane misje mają być realnymi przykładami zadać wyznaczanych podczas konfliktów rozgrywanych w mieście (i być rozgrywane taktycznie w taki sam sposób, w jaki robiłyby to prawdziwe oddziały), a współpraca z producentami sprzętu gwarantuje, że broń i pojazdy nie tylko będą odtworzone z najmniejszymi detalami, lecz także działać dokładnie tak, jak w rzeczywistości.

Farm 51 da pograć w World War 3 na targach gamescom – dla wszystkich, którzy nie wybierają się do Niemiec z wizytą, przygotowano zaś pierwszy pokaz gameplaya (pokazujący wersję alfa gry. Warszawa jara się w niej tak, jak gracze oczekujący na premierę WW3.

Premiera World War 3 w wersji PC (wczesny dostęp) planowana jest jeszcze na 2018 rok. Później tytuł ma trafić także na konsole Xbox One oraz PlayStation 4.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.