Pogoda
28.05.2018 12:06

World War 3 – polska wojenna strzelanina zmiażdży Battlefielda?

Farm 51 pokazało pierwszy teaser długo wyczekiwanej gry World War 3, przedstawiającej hipotetyczną III wojnę światową. Akcja ma rozgrywać się w pieczołowicie odwzorowanych miastach – między innymi w Warszawie.

World War 3 od Farm 51
foto: materiały prasowe

Gliwickie studio Farm 51 znane jest między innymi z Get Even. To właśnie w tym tytule zademonstrowano możliwości fotogrametrii – techniki polegającej na skanowaniu realnych lokacji w 3D i przenoszeniu ich z najdrobniejszymi szczegółami do wirtualnego świata.

Wiemy na pewno, że jednym z pieczołowicie odwzorowanych rejonów będzie centrum Warszawy – walki mają toczyć się w okolicach Pałacu Kultury i Nauki oraz Dworca Centralnego. Zgadzać się ma położenie, kolor i faktura każdej kostki brukowanej w okolicy, o odzwierciedleniu budynków nawet nie wspominając. Starcia odbywać się będą także w Moskwie i Berlinie – a to dopiero początek, gdyż do walki będą stopniowo dołączać się inne kraje i nowe lokalizacje, a wojenna pożoga pochłonie cały świat.

W przeciwieństwie do nadchodzących wielkich tytułów, takich jak Battlfield V, czerpiących całymi garściami z radosnych i nierealistycznych wzorców Fortnite (gra zarobiła w samym kwietniu 2018 300 mln dolarów), polski World war 3 ma być ostoją niespotykanego do tej pory realizmu w konfliktach zbrojnych.

World War 3 od Farm 51 na pierwszym teaserze

Ma to być możliwe dzięki współpracy studia Farm 51 z prawdziwym wojskiem oraz przemysłem zbrojeniowym:

"

Gra kładzie szczególny nacisk na dokładne odwzorowanie realiów współczesnego pola walki oraz współpracy zespołowej. Celem gry jest odwzorowanie charakteru autentycznych działań taktyczno-bojowych w nieprzewidywalnym teatrze operacyjnym, stawiając na maksymalnie grywalny realizm. Rozgrywka w World War 3 nie będzie ograniczać się jedynie do dynamicznej wymiany ognia, kluczem do zwycięstwa będzie gra zespołowa. "

Wiadomo, że World War 3 ma pokazać się jeszcze w 2018 roku, Farm 51 celowo jednak nie pokazuje zbyt wiele na temat swojej gry, żeby nie dać się skopiować mającej znacznie większe zasoby finansowe konkurencji. Teraz jednak polskie studio postanowiło pokazać przedsmak tego, czego możemy się spodziewać w ich grze:

Nawet te kilka sekund wystarczyło, żeby internet wybuchł entuzjazmem. Więcej informacji na temat World War 43i pełnoprawny zwiastun ma pojawić się niebawem.

Która gra podoba się Wam bardziej?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry