Pogoda
03.09.2018 11:17

World War 3 - ruszyły zapisy do zamkniętych testów

World War 3, nowa nadzieją miłośników militarnych shooterów zawiedzionych ścieżką obraną przez serię Battlefield, szuka chętnych do testów technicznych przed udostępnieniem gry w ramach wczesnego dostępu. Możecie być pierwszymi, którzy będą bronić naszego kraju w bitwie pod Pałacem Kultury.

World War 3
foto: materiały prasowe

Tworzona przez gliwickie studio Farm 51 gra World War 3 ma wyróżniać się realizmem – zarówno jeśli chodzi o wygląd poszczególnych lokacji (budynki i infrastruktura ma wyglądać niemal identycznie do rzeczywistych dzięki zastosowaniu fotogrametrii, czyli odwzorowania tekstur na podstawie zdjęć), jak i mechanizm rozgrywki.

W można będzie wcielić się w żołnierzy sił zbrojnych danego kraju i wykonywać misje, które wpłyną na przebieg frontu i historię pokazywanej trzeciej wojny światowej. 

Zainteresowanie tytułem jest spore – wystarczy popatrzyć na długość kolejki chętnych do zagrania w World War 3 na targach gamescom 2018.

Studio chwali się, że podczas prac nad World War 3 konsultuje się z producentami broni oraz wojskiem, tak by sposób działania sprzętu oraz wyznaczania celów akcji był jak najbardziej realistyczny.

"

 WW3 tworzone jest we współpracy z wojskowymi centrami R&D oraz konsultantami militarnymi, a każda bitwa ma znaczenie w kontekście globalnej kampanii prezentowanej na mapie strategicznej. "

World War 3 – zamknięte testy techniczne

Farm 51 ogłosił nabór chętnych do udziału we wczesnej fazie testów – ich głównym zadaniem jest sprawdzenie, jak z dużą liczbą graczy poradzi sobie przygotowana przez polskie studio infrastruktury. Żeby aplikować, wystarczy wejść na stronę World War 3 i wypełnić formularz zgłoszeniowy – deweloper informuje, że dostęp do gry będzie przyznawany losowo w kilku falach.

"

Każdy tester będzie miał możliwość zagrać za darmo w World War 3 przed premierą, a także podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami i sugestiami na zamkniętych forach, dzięki czemu będziemy mogli uczynić naszą grę jeszcze lepszą. "

Jest jednak haczyk – osoby, które załapią się na walki pod Pałacem Kultury oraz Żółtymi Trasami nie mogą pochwalić się tym nawet słowem i będą musiały pogodzić się z byciem cichymi bohaterami – obowiązywać ich będzie klauzula poufności.

Będziecie walczyć w World War 3?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry