Wózek, który (niemal) sam wyprowadza się na spacer

Michał Tomaszkiewicz
22.01.2016 11:49
Wózek, który (niemal) sam wyprowadza się na spacer Fot. kadr z wideo

Potrafi jeździć w trybie autonomicznym, może być wykonany w indywidualnym malowaniu, jest wyposażony w klimatyzowane wnętrze, bezprzewodowy głośnik i alarm przeciwwłamaniowy. Oto smartbe - pierwszy na świecie inteligentny wózek dla dzieci.

Na Indiegogo ruszyła kampania zbierająca fundusze na dopracowanie i wprowadzenie do produkcji inteligentnego wózka. Pojazd - smartbe ma mieć możliwość jazdy w trybie autonomicznym - będzie dostępny w dwóch wersjach: spacerowej i gondoli. Nakładkę można będzie oczywiście wymieniać.

Listy opcji wyposażenia smartbe nie powstydziłby się przeciętny samochód. Najważniejsza z nich to tryb autonomicznej jazdy, w którym wózek porusza się przy właścicielu oddalony na dystans wyciągniętej ręki. Smartbe może dotrzymać kroku biegającym, nie będzie także miał problemów z dostosowaniem się do zmian kierunku ruchu oraz z cofaniem się. Akumulatory mają wystarczyć na 5 - 6 godzin jazdy.

Wózek będzie można wykorzystywać także w bardziej tradycyjny sposób: silniki smartbe mogą wspomagać prowadzenie wózka pod górę lub wyłączyć się całkowicie, dając rodzicom możliwość całkowicie manualnej obsługi.

We wnętrzu wózka utrzymywana jest stabilna, bezpieczna dla dziecka temperatura. Smartbe może też okrywać przedział dla małego pasażera zasłonami chroniącymi przez słońcem i owadami. Z obrazem i dźwiękiem z wózka można zapoznać się za pomocą aplikacji dostępnej na Androida i iOS.

Wózek oferuje ponadto małą przestrzeń bagażowa, w której znajduje się podgrzewacz butelki z pożywieniem. Pasażer (lub prowadzący wózek) może słuchać muzyki i innych dźwięków dzięki wbudowanemu bezprzewodowemu głośnikowi.

Smartbe będzie można pomalować zgodnie z wzorem graficznym dostarczonym przez kupującego. Przewidywana cena wózka z pełnym wyposażeniem i możliwością autonomicznej jazdy to okolice 3000 dolarów. Smartbe ma trafić do sprzedaży w grudniu 2016 roku (wersja podstawowa). Na wózek z wszystkimi zapowiedzianymi bajerami trzeba poczekać do kwietnia 2017.

Wozilibyście się po mieście z takim wózkiem?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.