Wpadka Amazona. Sprzedawał smartfon Motoroli, który nie został jeszcze oficjalnie zaprezentowany

Michał Tomaszkiewicz
29.05.2019 14:14
Wpadka Amazona. Sprzedawał smartfon Motoroli, który nie został jeszcze oficjalnie zaprezentowany Fot. kadr z wideo

Motorola Moto Z4 to smartfon, którego istnienie nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone przez producenta. Nie przeszkodziło to Amazonowi w sprzedaniu jeszcze przed premierą egzemplarzy, które znalazły się w jego magazynach.

Premiera nowego sprzętu to zwieńczenie długotrwałego procesu, pochłaniającego ogromne nakłady pieniędzy, czasu i pracy. Smartfon musi być zaprojektowany, dokładnie przetestowany, wdrożony do seryjnej produkcji, a następnie rozwieziony do sklepów na całym świecie.

Oficjalne prezentacje nowych modeli są zazwyczaj przeprowadzane dosłownie w przeddzień wprowadzenia smartfonu do sprzedaży, gdy gotowe egzemplarze czekają już na zapleczu sklepów na przyszłych chętnych.

Przeczytaj także

Pojawienie się Motoroli Moto Z4 nie jest dla nikogo niespodzianką, jako że jest to naturalny następca mającego już rok modelu Motorola Moto Z3 Play. Amazon przegapił jednak fakt, że nie doszło jeszcze do oficjalnej prezentacji telefonu, i wystawił go na sprzedaż w chwili, gdy dotarł do jego magazynu.

Zakupione smartfony zostały ku zdumieniu kupujących dostarczone bez przeszkód. Amazon nie wyłapał błędu z przedwczesną dostępnością smartfona .

Motorola Moto Z4 sprzedawana przez Amazon jeszcze przed oficjalną premierą

Dzięki informacjom udostępnionym przez właścicieli Moto Z4 w sieci wiemy, że smartfon wyposażony jest w procesor Snapdragon 675 i 4 GB RAM. Obraz wyświetlany jest na ekranie OLED o przekątnej 6,4 cala, pracującym w rozdzielczości 2340 x 1080 pikseli, pod wyświetlaczem umieszczono czytnik linii papilarnych.

Na górnej krawędzi ekranu znajduje się wcięcie w kształcie łezki, w którym umieszczono aparat do selfie o matrycy 6 Mpix. Na tylnej obudowie znajduje się pojedynczy obiektyw o rozdzielczości 48 Mpix.

Razem z telefonem Motorola Moto Z4 dostarczane są dwa wymienne moduły, który instaluje się na tylnej obudowie. Pierwszy z nich służy jako dodatkowy akumulator, drugi pozwala nagrywać wideo 360 stopni.

Zobacz także: Redmi K20 i Redmi K20 Pro - zabójcy flagowców od Xiaomi 

Amazon nie odpowiada na pytania dotyczące swojej wpadki, wody w usta nabrała także Motorola. Dla sklepu internetowe przedwczesna sprzedaż może oznaczać złamanie warunków umowy handlowej i konieczność wypłacenia producentowi smartfona odszkodowania.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.