Wpadka w programie "Jeden z dziesięciu". Tym razem pomylił się prowadzący

10.11.2021 15:12
Tadeusz Sznuk

Sprawdźcie, czy znalibyście dobrą odpowiedź na pytanie, które padło w teleturnieju ''Jeden z dziesięciu''.

"Jeden z dziesięciu" to najdłużej emitowany teleturniej w Polsce. Pierwszy odcinek pojawił się w 1994 roku i program nadal jest uwielbiany przez wielu widzów. To zdecydowanie najtrudniejszy teleturniej, bo uczestnicy dostają skomplikowane pytania z różnych dziedzin. Widzowie często wyłapują wpadki uczestników, śmieszne odpowiedzi, ale tym razem zauważyli błąd samego prowadzącego, Tadeusza Sznuka. 

Polecamy

Wpadka w programie "Jeden z dziesięciu". Tym razem pomylił się prowadzący

W jednym z ostatnich odcinków 127. serii teleturnieju pan Damian usłyszał następujące pytanie:

Znalibyście dobrą odpowiedź? Uczestnik odpowiedział twierdząco i była to poprawna opcja. Tadeusz Sznuk następnie wyjaśnił, że; ''prostym przykładem jest 2+1. Wynik 3 i każda z tych liczb jest liczbą pierwszą''. Widzowie jednak zwrócili uwagę, że prowadzący się pomylił. 

Polecamy

Liczba 1 nie może być liczbą pierwszą, bo tego typu liczby są większe od 1 i mają dwa naturalne dzielniki: siebie i 1. Liczba 1 nie jest większa od 1 i ma jeden dzielnik naturalny, zatem prowadzący popełnił błąd.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.