Pogoda
09.11.2016 10:35

Wpadła w poślizg i zepchnęła ciężarówkę do rowu

Przed kierowcami jeden z najcięższych okresów. W końcu w warunkach jesienno-zimowych znacznie łatwiej o kolizję...

Wpadła w poślizg i zepchnęła ciężarówkę do rowu
foto: kadr z wideo

Zmienne warunki drogowe mogą być bardzo zdradliwe. Dlatego warto z większą pokorą wciskać pedał gazu, o czym przekonała się 30-letnia kobieta podróżująca drogą ekspresową S7. Osoba jadąca czarną Toyotą Avensis kombi wpadła w poślizg i uderzyła w barierę ochronną, a następnie w poruszającą się na sąsiednim pasie ciężarówkę. Ten ostatni pojazd w wyniku bocznego uderzenia wypadł poza drogę, wywracając się na bok. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Policjanci postanowili zatrzymać kobiecie prawo jazdy, kierując wniosek do sądu o jej ukaranie. Jak wskazuje Tomasz Krawcewicz – naczelnik wydziału ruchu drogowego KMP w Elblągu – obecnie problem stanowią kierujący jeżdżący tak jak latem, jakby nie zauważyli zmian w warunkach drogowych. Konsekwencje nieuzasadnionej brawury możemy zobaczyć na filmie, nagranym kamerą pokładową znajdującą się w pojeździe jadącym za poszkodowaną ciężarówką:

Nie ulega wątpliwości, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego jest niezbędne dla zachowania bezpieczeństwa na drodze. Niestety kierowcy mają sporo za uszami – często nie zapinają pasów, zapominają o włączaniu świateł, o sygnalizowaniu manewrów, jeżdżą pod prąd, wyprzedzają w niedozwolonych miejscach, wymuszają pierwszeństwo, omijają pojazdy zatrzymane przed przejściem dla pieszych w celu ustąpienia pierwszeństwa, czy postępują w sposób agresywny, wyżywając się na drodze.

Nieprzemyślane zachowanie nierzadko prowadzi do wypadków i kolizji, które dzięki rosnącej popularności kamer pokładowych, coraz częściej trafiają do sieci. I tak oto możemy zobaczyć jak się kończy holowanie auta tyłem, czy lekkomyślne wyprzedzanie tuż przed zjazdem.

Można także odnieść wrażenie, że wielokrotne apele policji o zachowanie ostrożności na drodze, na nic się zdają. Nie brakuje bowiem kierowców nagminnie łamiących wszelkie przepisy ruchu drogowego i powodujących ogromne zagrożenie na publicznych drogach.

Tagi: Duperele