Wpatrzona w smartfona 13-latka weszła pod pociąg. Tylko dzięki maszyniście nie zginęła

02.09.2020 10:53
tory i pociąg|undefined Fot. Shutterstock

13-latka została potrącona przez pociąg, bo szła wpatrzona w smartfona. Do wypadku doszło w Libiążu, gdzie dziewczynka przechodziła przez tory w niedozwolonym miejscu. Życie uratował jej maszynista, który wyrwał ją z letargu sygnałami dźwiękowymi.

Smartfony zamieniają ludzi w zombi. Wpatrzeni w ekrany chodzimy nie zwracając zbytnio uwagi na to, co dzieje się dookoła. Jak łatwo się domyślić, o wypadek w takim stanie nietrudno.

Zaczęli to dostrzegać włodarze miast, którzy w trosce o bezpieczeństwo wprowadzili specjalne przejścia dla pieszych, z dodatkową sygnalizacją świetlną umieszczona w chodniku, pod nogami osób patrzących w dół na ekrany.

Przeczytaj także

Smartfon stał się niemal przyczyną tragedii w Libiążu. 13-latka wpatrzona w ekran nie zachowała ostrożności zbliżając się do torów i próbowała przejść przez nie w miejscu niedozwolonym nie zauważając, że zbliża się do niej pociąg. Dzięki maszyniście nie doznała poważnych obrażeń.

13-latka wpatrzona w smartfona weszła pod jadący pociąg. Maszynista uratował jej życie

Badanie przebiegu zdarzenia zajęła się małopolska policja. Oto, co odkryli funkcjonariusze.

Z ustaleń jakie poczynili policjanci na miejscu zdarzenia, a także z relacji świadków wynikało, że 13-latka poruszała się ścieżką prowadzącą do torów kolejowych. Wpatrzona w swój telefon komórkowy przechodziła przez torowisko w niedozwolonym miejscu. Widząc całą sytuację maszynista natychmiast użył dźwiękowych sygnałów ostrzegawczych. Nieletnia została uderzona bokiem lokomotywy, po czym upadła na nasyp kolejowy. Poszkodowana została zabrana przez załogę karetki pogotowia do szpitala. Na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń. Maszynista był trzeźwy. Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie prowadzi w tej sprawie dochodzenie wyjaśniając okoliczności zdarzenia.

Policjanci zaapelowali także o zwracanie uwagi na otoczenie, nawet jeśli jest się zaabsorbowanym treściami wyświetlanymi na ekranie telefonu. Od tego może zależeć nasze zdrowie, a nawet życie.

Zobacz także:  Korzystanie ze smartfona na przejściu dla pieszych ma być wykroczeniem. Posypią się mandaty

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.