Wspólna tablica rejestracyjna dla kilku pojazdów? Projektem Liroya zajmie się rząd

Aleksandra Kopka
25.04.2017 13:27
Wspólna tablica rejestracyjna dla kilku pojazdów? Projektem Liroya zajmie się rząd Fot. ons.pl + mistrz painta

Coraz bliżej realizacji pomysłu jest poseł Liroy-Marzec, o wprowadzeniu jednolitych tablic rejestracyjnych dla kilku pojazdów, tego samego właściciela. Na najbliższym posiedzeniu zajmie się nim rząd.

Zmiana w przepisach oznaczałaby duże ułatwienie dla posiadaczy kilku pojazdów. Według posła Liroya-Marca, nowelizacja ustawy zakłada możliwość użycia tablic auta zarejestrowanego, do innego pojazdu lub pojazdów, tego samego właściciela.

Oznaczało by to również zmianę w składkach OC/AC, jednakże jak wyjaśnia poseł Liroy-Marzec, opłaty kierowcy wnosiliby za pojazd najwyżej wyceniany przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Reszta pojazdów jednego właściciela wpisana byłaby w pakiet ubezpieczenia tego pierwszego. Ma to skrócić drogę rejestracji i ubezpieczenia auta, zwłaszcza rejestracji czasowych.

Z pomysłu na pewno cieszą się posiadacze aut zabytkowych oraz np. rajdowych. Z ulgą odetchną także dealerzy samochodów, dla których jazdy testowe oznaczały każdorazowo rejestrację aut pokazowych.

Jak zapowiada Liroy-Marzec, to dopiero początek zmian w przepisach o rejestracji i ubezpieczeniu pojazdów, ale znaczący dla kierowców. Innym, mniej trafionym pomysłem, może okazać się ten prezesa TVP, o pobieranie od kierowców opłaty RTV.

Aleksandra Kopka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.