Współtwórca Neuralink Elona Muska twierdzi, że Park Jurajski jest jak najbardziej możliwy

13.04.2021 16:08
Współtwórca Neuralink Elona Muska twierdzi, że Park Jurajski jest jak najbardziej możliwy Fot. Mateusz Grochocki/East News

Myśleliście, że wysłanie ludzi na Marsa, zrewolucjonizowanie przemysłu samochodowego, czy stworzenie chipów do mózgu to wszystko, co Elon Musk chce dać światu? Nie, nie, nie.

Park Jurajski w rzeczywistości? Partner biznesowy Elona Muska twierdzi, że to możliwe

Max Hodak, który wraz z Elonem Muskiem założył Neuralink, na początku kwietnia 2021 roku stwierdził, że prawdopodobnie stworzenie "Parku Jurajskiego" byłoby możliwe - ale raczej na zasadzie tworzenia nowych, zmodyfikowanych gatunków, aniżeli przywracania do życia wyginiętych gatunków.

Polecamy

Jak czytamy w przemyśleniach Maxa Hodaka:

Prawdopodobnie moglibyśmy stworzyć Jurajski Park, gdybyśmy naprawdę chcieli. Tylko to nie byłyby autentyczne dinozaury. Jakieś 15 lat hodowli i inżynierii genetycznej i moglibyśmy otrzymać egzotyczne nowe gatunki.

Polecamy

Niedługo potem rozwinął swoją myśl:

Różnorodność biologiczna jest definitywnie wartościowa, konserwacja również i ma logiczny sens. Ale czemu mamy się zatrzymywać w takim miejscu? Dlaczego mamy nie wprowadzić nowej różnorodności?

Polecamy

Odpowiedzi na jego przemyślenia były raczej negatywne. Jedna osoba napisała: "Dlaczego tego NIE robić? Widziałeś kiedyś Park Jurajski?!". Inna osoba porównała natomiast "nowość" biologiczną do innego niedawnego przykładu:

Jesteśmy w trakcie globalnej pandemii z powodu NOWEGO koronawirusa. Nie sądzę, że ktokolwiek chce teraz słuchać o tworzeniu zupełnie nowych gatunków czegokolwiek. Owszem, tworzenie dinozaurów byłoby super, ale zostawmy Park Jurajski wesołym miasteczkom i grom VR. Tylko dlatego, że coś możemy zrobić, nie oznacza, że powinniśmy to zrobić.

Nie wiemy, czy Hodak mówił "my" dlatego, że chodziło mu o Neuralink, czy raczej mówił o naukowcach jako ogóle. A Wy chcielibyście, żeby odtworzono/zrebootowano dinozaury?

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.