Pogoda
07.06.2016 11:45

Wybuch w centrum Stambułu. 11 osób nie żyje

11 osób, w tym 7 policjantów zginęło po eksplozji w centrum Stambułu - podają tureckie media. 36 osób jest rannych. Zaatakowany został policyjny autobus. Trwa akcja ratunkowa.

Turcja
Foto: PAP

Zamachowcy zdetonowali zdalnie sterowaną bombę. Ładunek eksplodował blisko przystanku autobusowego w centrum Stambułu, w turystycznej części miasta.

Pojawiają się sprzeczne informacje co do samego wybuchu. Jedne źródła mówią o eksplozji w policyjnym autobusie, inne że ładunek wybuchł w momencie, gdy policyjny pojazd mijał przystanek.

Na miejscu jest mnóstwo karetek i policjantów. Centrum jest zablokowane. Wciąż nie wiadomo kto odpowiada za atak.

Na razie nie ma informacji, by wśród rannych i ofiar śmiertelnych byli Polacy. Nasze służby konsularne to weryfikują. - Jesteśmy w kontakcie z miejscowymi tureckimi służbami - powiedział dyrektor Biura Rzecznika Prasowego MSZ Rafał Sobczak.

Turcja jest w stanie wysokiego zagrożenia - po dwóch wcześniejszych atakach w Stambule w tym roku, za które odpowiedzialność wzięło tzw. Państwo Islamskie oraz po kilku atakach kurdyjskich bojowników w Ankarze. W poprzednich zamachach zginęło wiele osób.