Pogoda
26.04.2017 14:07

Wybudzili Tomasza Golloba. Jest przytomny ale bez czucia od pasa w dół

Lekarze z 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy do którego w niedzielę, 23 kwietnia 2017 roku, trafił po wypadku Tomasz Gollob podjęli próbę wybudzenia go ze śpiączki farmakologicznej. Obecnie żużlowiec jest przytomny.

Wybudzili Tomasza Golloba. Jest przytomny ale bez czucia od pasa w dół
foto: Lukasz Klos/ East News

Cały motoryzacyjny świat trzyma kciuki za Tomasza Golloba który, 23 kwietnia 2017 roku, podczas treningów przez motocrossowymi zawodami w Chełmie, uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. Wczoraj, 25 kwietnia 2017 roku, w godzinach popołudniowych, lekarze z 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy podjęli próbę wybudzenia żużlowca ze stanu śpiączki farmakologicznej.

Obecnie żużlowiec jest przytomny i oddycha samodzielnie. Z informacji jakie na bieżąco są przekazywane od lekarzy wiemy, że Gollob znajduje się w stanie ostrego szoku rdzeniowego i pod wpływem silnych leków. Na pytanie o szacowanie szans powrotu do pełni sił sportowca, nikt nie chce udzielić jednoznacznej odpowiedzi.

Pod szpitalem zbiera się codziennie silna grupa fanów, którzy poprzez transparenty wspierają swojego idola. Biorąc pod uwagę historię poważnych wypadków, jakie w swoim życiu zaliczył żużlowiec, mamy nadzieję, że i ta będzie tylko chwilowym zawieszeniem jego kariery zawodniczej.

Aleksandra Kopka
Tagi: wypadek żużel Tomasz Gollob