Pogoda
09.08.2019 10:07

Olbrzymi wyciek danych z aplikacji dla osób szukających seksu grupowego

3fun to aplikacja, która może wam pomóc zaaranżować trójkącik z chętną parą. Teraz pozwoli też waszym znajomym wiedzieć, że szukaliście takiej opcji.

tinder
źrodło: shutterstock

3fun posiada w tym momencie 1,500,000 użytkowników w największych miastach Stanów Zjednoczonych. Apka to taki Tinder, tylko zamiast pomóc w odnalezieniu drugiej połówki, może wesprzeć w poszukiwaniu kilku dodatkowych cząstek.

Jak donoszą amerykańskie media, użytkownicy aplikacji niestety nie mogą liczyć na anonimowość. Słabo napisana aplikacja odkrywa przed każdym w miarę zaawansowanym informatykiem aktualne położenie użytkowników, datę urodzenia, preferencje seksualne, ich historię czatów i zdjęcia.

Tinder
Tinder
Przeczytaj także Tinder będzie ukrywać gejów i lesbijski w krajach, gdzie są prześladowani

Wyciek danych z aplikacji randkowej

W przeszłości wiele aplikacji randkowych miało podobne problemy. Zwłaszcza jeśli chodzi o ukrywanie położenia swoich użytkowników. 3fun jednak wszedł na wyższy poziom. Przypadki grindra czy Tindera były błędami w oprogramowaniu i wyciekami z ich serwerów. Leaki 3fun są wynikiem tego, że dane użytkowników są ukryte w samej aplikacji.

Dostęp do danych mają nie tylko tzw. "hackerzy", ale każdy, kto chociaż trochę wie jak korzystać z komputera.

Wśród użytkowników 3fun znaleźli się pracownicy m.in. Białego Domu i Sądu Najwyższego

Zaraz po wycieku użytkownicy sprawdzili więc koordynaty, które podawała aplikacja i doszli do tego, gdzie fani 3funa. Okazało się, że z 3funa korzystają m.in. pracownicy Białego Domu, Sądu Najwyższego USA i 10 Downing Street w Wielkiej Brytanii, gdzie urzęduje premier UK.

Jednak lokalizacja to nie wszystko, co 3fun rozdaje chętnym podejrzenia cudzych zainteresowań. Jeśli ktoś trochę pogrzebie w kodzie, znajdzie tam datę urodzenia i zdjęcia użytkowników.

Oznacza to, że potencjalny stalker jest w stanie na bieżąco śledzić pozycję swojej ofiary.

To chyba najwyższy moment, aby zacząć uczyć w szkołach, jak możemy chronić swoją prywatność w sieci.

źródło: Pen Test Partners

Przeczytaj także: Tinder wypłaci odszkodowania za zawyżanie opłat dla użytkowników po trzydziestce

Tagi: Mobile