Wyciekła cena i data premiery PlayStation 5. Drogo?

20.11.2019 11:54
Wyciekła cena i data premiery PlayStation 5. Drogo? Fot. AFP/EAST NEWS

Premiera PlayStation 5 ma być mocnym akcentem podczas świętowania 25 lat obecności konsol Sony na rynku. Jak wynika z przecieków, pierwsi szczęśliwcy otrzymają sprzęt do swoich rąk 20 listopada 2020 roku.

Od premiery handlowej PS5 w USA dzieli nas podobno jeszcze rok. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Sony chce zacząć sprzedawać PlayStation 5 w Stanach Zjednoczonych 20 listopada 2020 roku.

Konsola ma trafić także na kilka innych wybranych rynków „w okresie świątecznym”. Z przecieków nie wynika, jakie dokładnie miałyby być to państwa, trzeba jednak pogodzić się z tym, że Polska raczej nie załapie się na krótką listę.

Przeczytaj także

Pierwsza publiczna prezentacja PlayStation 5 ma odbyć się podczas targów E3 2020. Wtedy zostanie ujawniony wygląd oraz finalne specyfikacje sprzętowe, usłyszymy także zapewne o zasadach kompatybilności wstecznej z poprzednimi konsolami.

Według przecieku, Sony PlayStation 5 ma pojawić się w USA dokładnie tego samego dnia, co Xbox Scarlett, ma też kosztować dolar w dolar tyle samo.

PlayStation 5: cena i data premiery

PlayStation 5 ma być oferowane w cenie 499 dolarów, czyli około 2000 zł. W Polsce cena, przynajmniej początkowo, będzie zapewne wyższa i można spodziewać się metki opiewającej na 2200-2500 zł.

W chwili premiery PlayStation 4 kosztowała w Polsce około 1800 zł. Po 6 latach podstawową wersję konsoli można zakupić nawet za połowę tej ceny, tańsza jest także wersja wzmocniona. W promocji na Black Friday 2019 PS4 Pro ma być dostępne za około 1200 zł.

Przeczytaj także

Z innych plotek wynika, że nośnik SSD zastosowany w PS5 ma mieć pojemność 2 TB. Pozwoli to na przechowywanie jednocześnie kilku gier nowej generacji.

Zobacz także: PlayStation 5 – Sony podsumowało wszystkie informacje na temat nowej konsoli 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.