Wyciekła cena i data premiery PlayStation 5. Drogo?

20.11.2019 11:54
PlayStation|undefined Fot. AFP/EAST NEWS

Premiera PlayStation 5 ma być mocnym akcentem podczas świętowania 25 lat obecności konsol Sony na rynku. Jak wynika z przecieków, pierwsi szczęśliwcy otrzymają sprzęt do swoich rąk 20 listopada 2020 roku.

Od premiery handlowej PS5 w USA dzieli nas podobno jeszcze rok. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Sony chce zacząć sprzedawać PlayStation 5 w Stanach Zjednoczonych 20 listopada 2020 roku.

Konsola ma trafić także na kilka innych wybranych rynków „w okresie świątecznym”. Z przecieków nie wynika, jakie dokładnie miałyby być to państwa, trzeba jednak pogodzić się z tym, że Polska raczej nie załapie się na krótką listę.

Przeczytaj także

Pierwsza publiczna prezentacja PlayStation 5 ma odbyć się podczas targów E3 2020. Wtedy zostanie ujawniony wygląd oraz finalne specyfikacje sprzętowe, usłyszymy także zapewne o zasadach kompatybilności wstecznej z poprzednimi konsolami.

Według przecieku, Sony PlayStation 5 ma pojawić się w USA dokładnie tego samego dnia, co Xbox Scarlett, ma też kosztować dolar w dolar tyle samo.

PlayStation 5: cena i data premiery

PlayStation 5 ma być oferowane w cenie 499 dolarów, czyli około 2000 zł. W Polsce cena, przynajmniej początkowo, będzie zapewne wyższa i można spodziewać się metki opiewającej na 2200-2500 zł.

W chwili premiery PlayStation 4 kosztowała w Polsce około 1800 zł. Po 6 latach podstawową wersję konsoli można zakupić nawet za połowę tej ceny, tańsza jest także wersja wzmocniona. W promocji na Black Friday 2019 PS4 Pro ma być dostępne za około 1200 zł.

Przeczytaj także

Z innych plotek wynika, że nośnik SSD zastosowany w PS5 ma mieć pojemność 2 TB. Pozwoli to na przechowywanie jednocześnie kilku gier nowej generacji.

Zobacz także: PlayStation 5 – Sony podsumowało wszystkie informacje na temat nowej konsoli 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.