Pogoda
25.10.2018 16:28

Wyciekły daty tegorocznych wyprzedaży na Steamie

Koniec niepewności – wiadomo już, kiedy nasze portfele i konta zostaną opróżnione do cna przez okazje, którym nie można się oprzeć. W internecie pokazały się dokładne daty wyprzedaży na Steamie – pierwsza z nich uderzy jeszcze w październiku 2018.

Steam
foto: zrzut ekranu

Wyprzedaże na Steam to wydarzenia, na które gracze czekają z niecierpliwością, ale i z pewnym niepokojem – okazjom cenowym możliwym do upolowania na największym serwisie z grami na świecie po prostu trudno się oprzeć.

Część osób wręcz wstrzymuje się z zakupami gier do startu wyprzedaży – najwyraźniej nikt nie chce się poczuć tak jak właściciele zamówionych w przedsprzedaży kopii Shadow of the Tomb Raider, którzy bardzo gwałtownie zareagowali na obniżenie ceny gry już w miesiąc po sprzedaży, zasypując Steama negatywnymi ocenami.

Informacje na temat dat wyprzedaży wyciekły, gdyż ktoś znalazł lukę w zakazach publikacji przygotowanych przez Valve:

Wyprzedaże Steam 2018 – dokładne daty halloweenowej, jesiennej i zimowej przeceny

Już 29 października 2018 rozpocznie się halloweenowa wyprzedaż na Steam – potrwa do 1 listopada 2018 i można się spodziewać, że obniżki będą dotyczyć głównie tytułów spokrewnionych z horrorami.

21 listopada 2018 rozpocznie się jesienna wyprzedaż na Steam – polowanie na okazje potrwaa do 27 listopada 2018.

20 grudnia 2018 rozpocznie się najbardziej wyczekiwana, zimowa wyprzedaż – drenaż portfeli trwać będzie do 3 stycznia 2019.

Daty zostały potwierdzone przez kilka niezależnych źródeł – można je więc uznać w zasadzie za oficjalne.

Kupujcie gry na wyprzedażach Steam?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry