Pogoda
25.03.2020 14:28

Wyciekły gry z PS Plus na kwiecień. Dwa wielkie hity, żeby zatrzymać graczy w domu

Sony po raz kolejny pokazało, że ma gest. W kwietniu 2020 roku jako darmowe gry dla subskrybentów usługi PlayStation Plus zostaną udostępnione Uncharted 4: Kres złodzieja oraz DiRT Rally 2.0.

Uncharted 4: Kres złodzieja
foto: materiały prasowe Sony

Sony udowodniło, że potrafi dochować tajemnicy. O Xbox Series X wiemy już niemal wszystko, PlayStation 5 pozostaje wciąż zagadką, i to pomimo godzinnego wykładu na temat konsoli, jaki można było obejrzeć w internecie.

Transmisja była bardzo ciekawa dla osób, które interesują się kwestiami technicznymi, i jednocześnie szalenie nudna dla odbiorców liczących na pokazanie wyglądu PS5 i pokazania co potrafi konsola w akcji.

Oto PlayStation 5. Poznaliśmy specyfikację techniczną nowej konsoli Sony
Oto PlayStation 5. Poznaliśmy specyfikację techniczną nowej konsoli Sony
Przeczytaj także Oto PlayStation 5. Poznaliśmy specyfikację techniczną nowej konsoli Sony

Środki ostrożności stosowane przez Sony nie sprawdzają się ostatnio w przypadku gier rozdawanych za darmo osobom korzystającym z usługi PlayStation Plus. Tytuły na marzec 2020 zostały zdradzone przez wyemitowaną zbyt wcześnie reklamę; produkcje na kwiecień 2020 wyciekły w postaci zapowiedzi wideo.

PlayStation Plus na kwiecień 2020. Wyciekły darmowe gry

Błąd ze zbyt wczesnym wyemitowaniem materiału promocyjnego popełnił kanał PlayStation Access. Film został co prawda szybko usunięty z serwisu YouTube, ale co trafia do sieci, już w niej pozostaje. Internauci zdążyli zrobić kopie wideo, pojawiły się także zrzuty ekranu pokazujące darmowe tytuły na kwiecień 2020.

Subskrybenci PlayStation Plus otrzymają wedle przecieku grę Uncharted 4: Kres złodzieja, uznawaną za jeden z najlepszych tytułów na konsolę. W styczniu 2020 w ramach PS Plus rozdawano pierwszy trzy części serii, czyli Uncharted: Kolekcję Nathana Drake'a.

Uncharted: Kolekcja Nathana Drake'a
Uncharted: Kolekcja Nathana Drake'a
Przeczytaj także PlayStation Plus na styczeń 2020. Nowy Rok z dwoma wielkimi hitami!

Drugim z tytułów mających trafić w kwietniu do korzystających z PlayStation Plus jest DiRT Rally 2.0, samochodówka wydana w 2019 roku.

Czy przeciek okaże się być prawdziwym, dowiemy się w ciągu kilku najbliższych dni. Sony wydaje oficjalny komunikat o darmowych grach pod koniec każdego miesiąca. Nie wszystkie wycieki się potwierdzają.

Zobacz także: Najlepsza gra 2018 roku za darmo w PlayStation Plus? Wpadka Sony mogła zdradzić wielką niespodziankę 

Co myślicie o takim zestawie?

Tagi: Newsy Playstation