Pogoda
19.01.2016 10:38

Wyciekły zdjęcia nowego crossovera Mazdy

Do sieci wyciekły zdjęcia nowego SUV-a Mazdy. Swoim wyglądem auto przypomina koncept Koeru, który zadebiutował na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie w 2015 roku.

Wyciekły zdjęcia nowego crossovera Mazdy
foto: materiały prasowe

To dowód na to, że japoński producent samochodów rozbudowuje swoją gamę crossoverów. W końcu to jedna z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi w branży motoryzacyjnej. Tajemniczy model wygląda podobnie do koncepcyjnego Koeru – szczególną uwagę warto zwrócić na opadającą linię dachu, przywodzącą na myśl takie wynalazki jak X6, czyli SUV w stylu coupe:

A tak wygląda zakamuflowane auto na ulicy:

Rąbka tajemnicy o nowym samochodzie uchylił jeszcze w grudniu 2015 roku, dyrektor generalny Mazdy, Masamichi Kogai:

"

Wkrótce do produkcji trafi niższy, bardziej sportowy SUV, trochę podobny do kombi. W stosunku do niego CX-3, CX-5 i CX-9 są wyższe. Nowy pojazd ma za to dostarczać znacznie więcej przyjemności z jazdy. Wkrótce przekonamy się jak tego rodzaju samochody zostaną ocenione i przyjęte przez klientów. "

Koncepcyjne Koeru mierzy 4,6 m długości, 1,9m szerokości i 1,5 m wysokości, przy rozstawie osi wynoszącym 2,7 m:

Według producenta, w jego wnętrzu wygodnie zasiądzie do 5 dorosłych osób. Auto uzbrojono w pakiet i-Activesense, który składa się z najnowszych technologii polepszających bezpieczeństwo. Nowością ma być także unowocześniony system parowania smartfonów.

Koeru zaprojektowano w filozofii KODO, co w nomenklaturze Mazdy oznacza duszę w ruchu. Jego przednie światła mają wyrażać ekspresyjny, mocny wzrok nieokiełznanego zwierzęcia. Opływowa linia nadwozia odznacza się niskim współczynnikiem oporu powietrza. Porządne właściwości jezdne ma zapewniać lekka konstrukcja, sportowo zestrojone zawieszenie i układ kierowniczy.

Mazda nie zdradziła jednak szczegółów, ujawniając jedynie, że silniki w technologii SkyActiv w nowym modelu mają być ekonomiczne i zbudowane według sportowych tradycji marki.

Tagi: News Mazda