Wyciekły zdjęcia nowej serii 5

12.10.2016 11:33
Wyciekły zdjęcia nowej serii 5 Fot. materiały prasowe

Tuż przed premierą nowego BMW serii 5, która ma mieć miejsce 13 października 2016 roku, wyciekły zdjęcia modelu o logotypie G30 w pakiecie M Sport.

Siódma generacja pod względem stylistycznym czerpie inspirację z atletycznego designu najnowszej serii 7. Po nowym samochodzie spodziewać się można lżejszej konstrukcji – średnio o 100 kilogramów, co zawdzięcza niedawno opracowanej platformie CLAR – a także półautonomicznych technologii znanych właśnie z serii 7. Do tego we wnętrzu będzie więcej miejsca niż ustępujący model.

Produkcja G30 ma ruszyć pod koniec 2016 roku. Za wytwarzanie tych aut odpowiedzialne będą fabryki w Niemczech oraz Austrii. Bardziej praktyczna odmiana nadwoziowa Touring (G31) ma zadebiutować podczas targów motoryzacyjnych w Genewie w marcu 2017. W dalszej kolejności gamę uzupełni wersja Gran Turismo (G32), którą po raz pierwszy będzie można zobaczyć na żywo we wrześniu 2017 we Frankfurcie. Do tego powstanie przedłużony wariant specjalnie na potrzeby klientów w Chinach. W 2018 roku spodziewać się można pojawienia topowego M5, dostępnego wyłącznie z automatyczną przekładnią oraz opcjonalnym napędem xDrive.

BMW-5-Series-2017-3 Fot. foto: materiały prasowe

Wnętrze nowej generacji serii 5 nie można pomylić z żadnym innym producentem samochodów – jego stylistyka jest typowa dla BMW. Pośrodku znalazł się kolorowy wyświetlacz systemu multimedialnego obsługiwany za pośrednictwem wielofunkcyjnej kierownicy lub pokrętła usytuowanego obok skrzyni biegów.

Model na zdjęciach został wyposażony w pakiet stylistyczny M, co można poznać po bardziej agresywniej zaprojektowanych zderzakach, większych felgach wypełniających nadkola oraz znaczkach M znajdujących się na przednich błotnikach.

BMW-5-Series-2017-2 Fot. foto: materiały prasowe

Zdania na temat wyglądu nowego modelu popularnej serii 5 są podzielone. Wiele osób zauważa, że tylne światła są przesadnie wielkie, przez co auto wydaje się być ociężałe. Z drugiej jednak strony warto pamiętać o złudnym pierwszym wrażeniu, wynikającym z pewnego rodzaju szoku. W dodatku sama jakość zdjęć pozostawia sporo do życzenia.

BMW-5-Series-2017-1 Fot. foto: materiały prasowe

Pod maską nowej serii 5 możemy się spodziewać ostatnich generacji 2-litrowych, 4-cylindrowych jednostek B47 i B48 oraz 3-litrowych B57 i B58, włącznie z turbodieslem z M Performance oznaczonym M550d oraz 4,4-litrowego V8 znanego z 550i. Nowością ma być hybryda składająca się z benzynowego motoru spalinowego, wspomaganego przez silnik elektryczny. Moment obrotowy ma trafiać na tylne koła przy współpracy z 6-biegową skrzynią ręczną lub automatem dwusprzęgłowym o 9 przełożeniach.

Jak Wam się podoba nowa seria 5?

Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.