Pogoda
28.04.2017 15:45

Wyćwicz szare komórki w nowej grze Star Wars: Puzzle Droids

Jeśli lubicie „Gwiezdne wojny” i gry spod znaku Candy Crush Saga, ta bezpłatna produkcja to coś dla Was.

Wyćwicz szare komórki w nowej grze Star Wars: Puzzle Droids
foto: kadr z wideo

Gwiezdnowojenne uniwersum słynie z tego, że jest bogate w multum książek, komiksów czy gier, które uzupełniają jego krajobraz. Szczególnie rozwinięta jest ta ostatnia z gałęzi rozrywki - gier komputerowych i video sygnowanych logo Star Wars wyszło dosłownie na pęczki.

Jak jednak doskonale wie każdy fan, po przejęciu tej marki przez Disneya cały tzw. expanded universe został uznany za „Legendy”, a oficjalny kanon jest budowany od początku. W tym nowym porządku na razie jest miejsce tylko dla jednej oficjalnej produkcji - sieciowej strzelanki Battlefront. Marka nadrabia jednak na urządzeniach mobilnych.

Wystarczy przeszukać sklep z aplikacjami, by natknąć się na takie tytuły jak karcianka Force Collection, strategia Commander, znany wcześniej z komputerów, klasyczny RPG Knights of the Old Republic czy nawet gwiezdnowojenna wersja Angry Birds. Teraz do tej listy dołączyła gra logiczna Star Wars: Puzzle Droids.

Rozgrywka jest bardzo prosta i od razu wyda się znajoma wszystkim, którzy mieli kontakt z popularnym Candy Crush Saga. Na każdym poziomie dostajemy planszę z różnorodnymi elementami, które musimy ustawić obok siebie w ciągu z takimi samymi symbolami. Całość została oczywiście wpleciona w fabułę gwiezdnej sagi, ze szczególnym uwzględnieniem „Przebudzenia Mocy”, któremu będziemy mieli okazję przyjrzeć się z perspektywy droida BB-8.

Gra oparta jest o model mikropłatności, ale można ją pobrać w pełni za darmo za pośrednictwem Google Play i AppStore. Oto oficjalny zwiastun produkcji:

Poniżej możecie obejrzeć galerię screenów z samej gry:

Jeśli szukacie kolejnych rozrywek na smartfony, polecamy nasze zastawienie najlepszych gier na telefon. Fanom Chucka Norrisa możemy z miejsca polecić Nonstop Chuck Norris, a miłośnikom Iron Maiden - Legacy of the Beast.

Będziecie grali w Star Wars: Puzzle Droids?

Jakub Gańko
Tagi: Gry Star Wars