Wyczekiwana gra w Hogwarts Legacy jest w tarapatach? Nowe plotki nie napawają optymizmem

17.01.2022 15:47
Wyczekiwana gra w Hogwarts Legacy jest w tarapatach? Nowe plotki nie napawają optymizmem Fot. materiały prasowe/Warner Bros. Games

Jakiś czas temu Warner Bros. Games zaprezentowało światu zwiastun Hogwarts Legacy, gry akcji osadzonej w Świecie Magii od J.K. Rowling. Niestety, na nią przyjdzie nam jeszcze sporo poczekać.

Hogwarts Legacy w tarapatach? Nowe plotki o grze

Niedawno w sieci pojawiły się nowe niepotwierdzone informacje na temat Hogwarts Legacy, nadchodzącej produkcji ze świata Harry'ego Pottera (na PC i konsole PS4/5 oraz Xbox One/Series X/S). Według nich, gra "jest w tarapatach" i może dojść do kolejnej mocnej obsuwy daty premiery - tu mowa nawet o 2023 roku.

Polecamy

Jak podaje insider PlayStation i gospodarz programu Sacred Symbols, Colin Moriarty, nowe szczegóły na temat produkcji możemy poznać już w lutym - wówczas ma się odbyć niezapowiedziana dotąd impreza PlayStation State of Play. Tam możemy otrzymać kolejny zwiastun, a także ogłoszenie o przełożeniu premiery.

Moriarty dodał też, że "wszyscy w branży mu powtarzają, że gra nie pojawi się jeszcze w tym roku", co oznaczałoby kolejną obsuwę Hogwarts Legacy - ta miała przecież pierwotnie zadebiutować w 2021 roku, ale jak rozumiemy pandemia i inne okoliczności skutecznie przeciwdziałały takiemu obrotowi spraw.

Na tym raport Moriarty'ego się kończy. Opóźnienie gry o dwa lata nie byłoby dobrym znakiem dla fanów - pamiętamy przecież, że praktycznie taki sam los spotkał już wcześniej np. Cyberpunka 2077 i wszyscy wiemy, jakie były tego skutki. Nam pozostaje jedynie czekać na wspomniane wyżej PS State of Play, podczas którego dostaniemy potwierdzenie niektórych informacji (o ile oczywiście ta impreza faktycznie się odbędzie). 

Polecamy

Akcja Hogwarts Legacy rozgrywać się będzie w XIX wieku, a gracz wcieli się w ucznia Hogwartu. Otwarty świat będzie pozwalał na ingerencję w najdrobniejsze szczegóły życia tytułowej szkoły. Decyzje należy jednak podejmować z rozwagą, bo każdy wybór będzie prowadził do konsekwencji w przyszłości. 

Jak czytamy w opisie produkcji:

Hogwarts Legacy to wciągająca gra akcji RPG z otwartym światem, której akcja toczy się w świecie, debiutującym w książkach o Harrym Potterze. Teraz możesz przejąć kontrolę nad wydarzeniami i znaleźć się w centrum własnej przygody osadzonej w czarodziejskim świecie.

Na razie oficjalnie gra Hogwarts Legacy ma się ukazać w 2022 roku. Czas pokaże, czy tak się faktycznie stanie.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.