Pogoda
10.11.2017 15:10

Wydał 90 dolarów i udowodnił, że Star Wars: Battlefront II jest pay-to-win

Wystarczyło 4 godziny gry i zainwestowanie 90 dolarów w skrzynki, żeby zostać królem multiplayera – wszystko wskazuje na to, że debeściakami w Star Wars Battlefront II będą gracze, którzy nie zawahają się użyć portfela.

Wydał 90 dolarów i udowodnił, że Star Wars: Battlefront II jest pay-to-win
foto: materiały prasowe

Zarzuty o skoncentrowaniu się na rozwijaniu sposobów na zarabianie na graczach bez patrzenia na to, jak wpłynie to na rozgrywkę, pojawiły się w fazie betatestów tytułu, gdy okazało się, że zakupione ulepszenia mogą być używane bez konieczności spełnienia wymogów dotyczących zdobycia odpowiedniego poziomu.

Electronic Arts postanowiło potraktować te zarzuty na poważnie i wprowadziło poprawki, które miały odciągnąć Star Wars: Battlefront II od ciemnej strony mocy. Skaza jednak najwyraźniej pozostała, co udowodnił youtuber mający wcześniejszy dostęp do gry.

Twórcy gry postanowili co prawda wprowadzić ograniczenia dotyczące stosowania i używania ulepszeń w zależności od zdobytego przez gracza poziomu, okazało się jednak, że pierwsze wymogi można spełnić bardzo szybko, szczególnie wspierając się ulepszeniami, które można stosować od samego początku.

Zdobycie 15 poziomu okazało się być kwestią 4-5 godzin, a więc tak naprawdę jednego długiego wieczoru spędzonego nad grą. Po tak krótkim czasie można używać ulepszeń rangi niebieskiej, co znacznie ułatwia rozgrywkę. Lepsze są tylko karty złote.

Premiera Star Wars: Battlefront II zapowiedziana jest na 17 listopada 2017 roku – apetyt na nią pobudzają klimatyczne zwiastuny:

W polskiej wersji językowej występują prawdziwe gwiazdy – mieliśmy okazję zajrzeć za kulisy i zobaczyć, jak po potraktowaniu promieniem polonizującym prezentuje się chociażby Vader i Leia.

Po której stronie Mocy jesteście?

Eleganckie i sportowe portfele męskie

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry