Wydano książkę George'a Romero dla dzieci. O czym jest „The Little World of Humongo Bongo”?

Sergiusz Kurczuk
27.06.2018 12:44
George Romero|undefined Fot. Everett Collection/East News

George Romero zasłynął filmem „Noc żywych trupów”. Okazuje się jednak, że w jego twórczości pojawił się książkowy horror dla dzieci. 

George Romero zmienił oblicze horroru klasyczną produkcją o zombie zatytułowaną „Noc żywych trupów”. Ten film miał ogromny wpływ na kształtowanie się popkultury i zjawiska zombie. Prawdopodobnie, gdyby nie Romero i jego wizja nieumarłych stworów, nie byłoby teraz serialu „The Walking Dead”, czy serii gier „Dying Light”. Chociaż twórca odszedł w lipcu 2017 roku, pozostał w sercach wiernych fanów jego twórczości. Tylko najwięksi z nich wiedzą, że Romero miał w swoim dorobku... książkę dla dzieci. Po wielu latach w końcu trafiła na sklepowe półki w Stanach Zjednoczonych. 

„The Little World of Humongo Bongo” - horror dla dzieci George'a Romero

Jak podaje serwis Bloody Disgusting, książka zatytułowana „The Little World of Humongo Bongo” powstała jeszcze w latach 90. ubiegłego wieku. Wydano ją jedynie w Belgii i we Francji. Fani Romero, którzy chcieli przeczytać historię grozy dla najmłodszych, niestety musieli kupić pozycję po francusku lub liczyć, że kiedyś zostanie ona wydana w ojczystym języku filmowca. W końcu się doczekali. Za pierwsze wydanie książki na amerykańskim rynku odpowiada ChiZine Publications.

The Little World of Humongo Bongo Fot. foto: materiały poromocyjne

Opis wydawcy brzmi następująco:

Jak Humongo ma się wpasować w otaczający go malutki świat, kiedy wszystko może z łatwością zmiażdżyć pod swoją ogromną stopą?

Historia zawarta w „The Little World of Humongo Bongo” opowiada o olbrzymie, który próbuje dostosować się do otaczającego go świata. Romero nie tylko odpowiada za treść książki, ale również ilustracje, które pojawiają się także w amerykańskim wydaniu. Krytycy porównują tę pozycję do „Małego Księcia” Antoine de Saint-Exupery'ego. Wszystko dlatego, że filmowiec stworzył podobną metaforę wciąż zmieniającej się cywilizacji, podaną z prostotą i humorem. 

Nie oznacza to jednak, że w opowieści zabrakło tego, z czego zasłynął Romero - dawki grozy. R.L. Stine - autor horrorów dla młodzieży z serii „Gęsia skórka” polecił „The Little World of Humongo Bongo” i potwierdził, że pojawiają się straszne momenty. 

Kocham tę książkę. A, że jest autorstwa George'a Romero, nie mogło zabraknąć dozy zła, które stoi za wszystkim!

Czy „The Little World of Humongo Bongo” ukaże się kiedykolwiek w Polsce? Miejmy nadzieję, że tak. Na razie w wersji anglojęzycznej można kupić ją za pomocą serwisu Amazon. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.