Pogoda
27.06.2018 12:44

Wydano książkę George'a Romero dla dzieci. O czym jest „The Little World of Humongo Bongo”?

George Romero zasłynął filmem „Noc żywych trupów”. Okazuje się jednak, że w jego twórczości pojawił się książkowy horror dla dzieci. 

George Romero
foto: Everett Collection/East News

George Romero zmienił oblicze horroru klasyczną produkcją o zombie zatytułowaną „Noc żywych trupów”. Ten film miał ogromny wpływ na kształtowanie się popkultury i zjawiska zombie. Prawdopodobnie, gdyby nie Romero i jego wizja nieumarłych stworów, nie byłoby teraz serialu „The Walking Dead”, czy serii gier „Dying Light”. Chociaż twórca odszedł w lipcu 2017 roku, pozostał w sercach wiernych fanów jego twórczości. Tylko najwięksi z nich wiedzą, że Romero miał w swoim dorobku... książkę dla dzieci. Po wielu latach w końcu trafiła na sklepowe półki w Stanach Zjednoczonych. 

„The Little World of Humongo Bongo” - horror dla dzieci George'a Romero

Jak podaje serwis Bloody Disgusting, książka zatytułowana „The Little World of Humongo Bongo” powstała jeszcze w latach 90. ubiegłego wieku. Wydano ją jedynie w Belgii i we Francji. Fani Romero, którzy chcieli przeczytać historię grozy dla najmłodszych, niestety musieli kupić pozycję po francusku lub liczyć, że kiedyś zostanie ona wydana w ojczystym języku filmowca. W końcu się doczekali. Za pierwsze wydanie książki na amerykańskim rynku odpowiada ChiZine Publications.

The Little World of Humongo Bongo

Opis wydawcy brzmi następująco:

"

Jak Humongo ma się wpasować w otaczający go malutki świat, kiedy wszystko może z łatwością zmiażdżyć pod swoją ogromną stopą? "

Historia zawarta w „The Little World of Humongo Bongo” opowiada o olbrzymie, który próbuje dostosować się do otaczającego go świata. Romero nie tylko odpowiada za treść książki, ale również ilustracje, które pojawiają się także w amerykańskim wydaniu. Krytycy porównują tę pozycję do „Małego Księcia” Antoine de Saint-Exupery'ego. Wszystko dlatego, że filmowiec stworzył podobną metaforę wciąż zmieniającej się cywilizacji, podaną z prostotą i humorem. 

Nie oznacza to jednak, że w opowieści zabrakło tego, z czego zasłynął Romero - dawki grozy. R.L. Stine - autor horrorów dla młodzieży z serii „Gęsia skórka” polecił „The Little World of Humongo Bongo” i potwierdził, że pojawiają się straszne momenty. 

"

Kocham tę książkę. A, że jest autorstwa George'a Romero, nie mogło zabraknąć dozy zła, które stoi za wszystkim! "

Czy „The Little World of Humongo Bongo” ukaże się kiedykolwiek w Polsce? Miejmy nadzieję, że tak. Na razie w wersji anglojęzycznej można kupić ją za pomocą serwisu Amazon. 

Czy kupił(a)byś książkę „The Little World of Humongo Bongo”?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: George A. Romero Horror zombie