Wydrukował banknot o nominale miliona dolarów. Bankierzy go nienawidzą

30.10.2019 12:59
Wydrukował banknot o nominale miliona dolarów. Bankierzy go nienawidzą Fot. źródło: shutterstock

Policja z Nebraski szuka mężczyzny, który myślał, że oszukał system.

W poniedziałek 28.10.2019 około 9:30 mężczyzna wszedł do Pinnacle Bank w Lincoln w Nebrasce. W rozmowie pracownikiem powiedział, że chciałby założyć konto bankowe, na które chce wpłacić milion dolarów gotówką.

Mężczyzna próbował otworzyć konto na wydrukowany banknot

Gdy mężczyzna podszedł do okienka, otrzymał od pracowników umowę, którą miał wypełnić. Zanim jednak to zrobił, wyciągnął z kieszeni prawdopodobnie własnoręcznie wydrukowany banknot na kwotę 1,000,000 dolarów.

Przeczytaj także

Zdziwieni pracownicy banku zaczęli wyjaśniać mężczyźnie, że posiadany przez niego banknot nie jest prawdziwy. Mężczyzna jednak nie chciał przyznać im racji. Ostatecznie pospiesznie opuścił bank ze swoją fortuną, ale bez konta bankowego.

Pracownicy poinformowali o zajściu policję.

Po obejrzeniu nagrań wideo z banku policjanci starają się aktualnie odnaleźć mężczyznę. Jak podkreślają, ich celem jest sprawdzenie, czy mężczyzna nie padł ofiarą przestępstwa, a nie czy sam takowe popełnił.

Najwyższy nominał banknotu, jaki został wydrukowany w historii Stanów Zjednoczonych to 10,000 dolarów. W naszym kraju największy banknot to marne 500 zł.

Zobacz także:  Stypa zakończona przedwcześnie po tym, jak restaurator podał gościom brownie z haszyszem

Kacper Peresada Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.