Wydrukuj sobie naleśnika

Michał Tomaszkiewicz
08.03.2016 10:08
Wydrukuj sobie naleśnika Fot. kadr z wideo

PancakeBot zawstydzi każdego mistrza patelni – drukarka do naleśników potrafi stworzyć prawdziwe kulinarne cuda. Można korzystać z gotowych wzorów bądź zaprojektować własne.

Urządzenie nie potrafi jeszcze co prawda podrzucać i przekręcać placków, nadrabia jednak walorami artystycznymi. Jego geniusz jest jednak dość ograniczony i wciąż wymaga dozoru kuchennego rzemieślnika.

PancakeBot składa się z podgrzewanego panelu, na którym drukowane są naleśniki. Prostokątną elektryczną patelnię można w łatwy sposób wyjąć do czyszczenia. Na ramie do której wkładany jest podgrzewacz znajduje się ponadto suwnica poruszająca głowicą, w której znajduje się ciasto.

Te ostatnie trzeba oczywiście przygotować ręcznie – twórcy PancakeBot zalecają, żeby przygotować ciasto nieco rzadsze niż zazwyczaj oraz przesiać je, by pozbyć się wszystkich grudek. Po wlaniu ciasta do pojemnika urządzenie jest niemal gotowe do pracy – należy jeszcze dostarczyć drukarce plik graficzny, na podstawie którego powstanie naleśnikowe arcydzieło.

Projekty powstają w specjalnej aplikacji, nazwanej PancakePainter. Można stworzyć własne dzieło zupełnie od nowa, lub narysować je na podstawie wgranego zdjęcia (możliwe, że w bliskiej przyszłości oprogramowanie będzie mogło samodzielnie przygotowywać modyfikacje zdjęć). Użytkownik może także skorzystać z biblioteki gotowych wzorów udostępnionych do ściągnięcia ze strony producenta.

Wybrany obraz należy nagrać na kartę pamięci SD i na niej dostarczyć do urządzenia. Prosty sterownik pozwala wybrać plik, który ma posłużyć jako podstawa wydruku… i na tym nieomal kończy się rola użytkownika. Zostaje mu tylko przekręcenie naleśnika na drugą stronę – a wymaga to wytężonej uwagi, szczególnie przy bardziej ażurowych konstrukcjach.

PancakeBot został wyceniony na 299 dolarów. Urządzenie dostępne jest w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnym i czerwonym. Oprogramowanie PancakePainter można pobrać bezpłatnie – aktualnie przygotowane są aplikacje dla systemu Windows oraz OS X.

Jak wyglądałyby Wasze drukowane naleśniki?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.