Wygraj milion dolarów w wirtualnym wyścigu Formuły E

Michał Tomaszkiewicz
23.06.2016 14:25
Wygraj milion dolarów w wirtualnym wyścigu Formuły E Fot. kadr z wideo

Formuła E - seria wyścigów bolidów elektrycznych – wzbogaciła się o wirtualne zawody. Kierowcy zamiast w samochodach zasiądą przed ekranami symulatora i będą rywalizować nie tylko między sobą, ale także z profesjonalnymi graczami. 

Wydarzenie odbędzie się podczas targów CES 2017 w Las Vegas. Wyścig pokazowy ma być jak na razie jednorazowym wydarzeniem, włodarze Formuły E nie wykluczają jednak, że w przyszłości rywalizacja na komputerowych trasach może stać się integralną częścią serii.

Uważamy, że e-sport to ogromna szansa i chcemy jako pierwsi całkowicie otworzyć się na elektroniczne rozgrywki. To będzie pierwszy wirtualny wyścig, w którym 20 profesjonalnych kierowców Formuły E zmierzy się na dużej scenie o ogromną nagrodę.

Kwota oficjalnie nie padła, jednak wszystko wskazuje na to, że może to być okrągły milion dolarów – nagroda, która ma być „godna Las Vegas”.

Wyścigi w symulatorach nie są nowością dla Formuły E – przed każdymi zawodami organizowana jest sesja pozwalająca zmierzyć się jednemu wybrańcowi z 10 kierowcami z zespołów rywalizujących w serii.

Szansę na zmierzenie się z gwiazdami sportu samochodowego w Las Vegas mają otrzymać także gracze – według zamierzeń Formuły E, w planowanym wyścigu będzie weźmie udział 5 zwycięzców e-sportowych eliminacji.

Kwalifikacje mają być przeprowadzane przez internet i rozpoczną się na 3 miesiące przed zaplanowanym na początek stycznia 2017 roku wirtualnym wyścigiem. Obecność graczy ma dodać specyficznego smaku rywalizacji.

Oczekujemy, że gracze lepiej opanują mechanikę gry niż kierowcy. Z drugiej strony uważamy, że to ta druga grupa szybciej wyczuje specyfikę toru. Zapowiada się interesująca rywalizacja.

Organizatorzy Formuły E zapowiedzieli, że trasa wirtualnego wyścigu zostanie pokazana kierowcom i graczom w dniu jego przeprowadzenia. Ma to odzwierciedlać zasady panujące w elektrycznej serii – zawodnicy pojawiają się w wybranym mieście w dniu zawodów i startują bez długiego zapoznawania się z torem.

Rywalizacja w symulatorze to nie jedyny pomysł na porównanie umiejętności kierowców z graczami. Formuła E chce w przyszłości organizować zawody hybrydowe, w których bolidy na rzeczywistym torze ścigałyby się z pojazdami prowadzonymi przez graczy.

Zanim się to stanie, trzeba jednak poradzić sobie z poważnymi ograniczeniami technologicznymi, związanymi przede wszystkim z opóźnieniami w transmisji sygnału.

Chcielibyście pościgać się z kierowcami Formuły E?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.