Pogoda
23.06.2016 14:25

Wygraj milion dolarów w wirtualnym wyścigu Formuły E

Formuła E - seria wyścigów bolidów elektrycznych – wzbogaciła się o wirtualne zawody. Kierowcy zamiast w samochodach zasiądą przed ekranami symulatora i będą rywalizować nie tylko między sobą, ale także z profesjonalnymi graczami. 

Wygraj milion dolarów w wirtualnym wyścigu Formuły E
foto: kadr z wideo

Wydarzenie odbędzie się podczas targów CES 2017 w Las Vegas. Wyścig pokazowy ma być jak na razie jednorazowym wydarzeniem, włodarze Formuły E nie wykluczają jednak, że w przyszłości rywalizacja na komputerowych trasach może stać się integralną częścią serii.

"

Uważamy, że e-sport to ogromna szansa i chcemy jako pierwsi całkowicie otworzyć się na elektroniczne rozgrywki. To będzie pierwszy wirtualny wyścig, w którym 20 profesjonalnych kierowców Formuły E zmierzy się na dużej scenie o ogromną nagrodę. "

Kwota oficjalnie nie padła, jednak wszystko wskazuje na to, że może to być okrągły milion dolarów – nagroda, która ma być „godna Las Vegas”.

Wyścigi w symulatorach nie są nowością dla Formuły E – przed każdymi zawodami organizowana jest sesja pozwalająca zmierzyć się jednemu wybrańcowi z 10 kierowcami z zespołów rywalizujących w serii.

Szansę na zmierzenie się z gwiazdami sportu samochodowego w Las Vegas mają otrzymać także gracze – według zamierzeń Formuły E, w planowanym wyścigu będzie weźmie udział 5 zwycięzców e-sportowych eliminacji.

Kwalifikacje mają być przeprowadzane przez internet i rozpoczną się na 3 miesiące przed zaplanowanym na początek stycznia 2017 roku wirtualnym wyścigiem. Obecność graczy ma dodać specyficznego smaku rywalizacji.

"

Oczekujemy, że gracze lepiej opanują mechanikę gry niż kierowcy. Z drugiej strony uważamy, że to ta druga grupa szybciej wyczuje specyfikę toru. Zapowiada się interesująca rywalizacja. "

Organizatorzy Formuły E zapowiedzieli, że trasa wirtualnego wyścigu zostanie pokazana kierowcom i graczom w dniu jego przeprowadzenia. Ma to odzwierciedlać zasady panujące w elektrycznej serii – zawodnicy pojawiają się w wybranym mieście w dniu zawodów i startują bez długiego zapoznawania się z torem.

Rywalizacja w symulatorze to nie jedyny pomysł na porównanie umiejętności kierowców z graczami. Formuła E chce w przyszłości organizować zawody hybrydowe, w których bolidy na rzeczywistym torze ścigałyby się z pojazdami prowadzonymi przez graczy.

Zanim się to stanie, trzeba jednak poradzić sobie z poważnymi ograniczeniami technologicznymi, związanymi przede wszystkim z opóźnieniami w transmisji sygnału.

Chcielibyście pościgać się z kierowcami Formuły E?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry