Pogoda
15.11.2019 11:12

Wyjątkowo perfidne pytanie o film z muzyką polskiego kompozytora w „Milionerach”. Zdobylibyście pół miliona?

Pytanie o film, do którego muzykę skomponował Krzysztof Penderecki okazało się być zbyt trudne dla uczestniczki, której koło nosa przeszło 500 000 zł. Jako odpowiedzi podano tylko obrazy, w których usłyszymy utwory Polaka.

Hubert Urbański
foto: STANISLAW KOWALCZUK/East News

„Milionerzy” nieustannie cieszą się ogromną popularnością wśród widzów. Oglądający nie tylko próbują mierzyć się z pytaniami zadawanymi uczestnikom, lecz także zastanawiają się, czy Hubert Urbański jest dla zawodników bardziej przyjacielem, czy wrogiem.

Jego pytania „czy to ostateczna odpowiedź” i „czy jesteś pewien” potrafią zamącić w głowie nawet najodporniejszym psychicznie osobom. Urbański zachowuje się czasami tak, jakby nie miał sumienia, a pomagają mu w tym informacje, które widzi na swoim monitorze.

Co widzi na swoim ekranie prowadzący „Milionerów”?
Co widzi na swoim ekranie prowadzący „Milionerów”?
Przeczytaj także Co widzi na swoim ekranie prowadzący „Milionerów”?

W „Milionerach” padło pytanie, które może okazać się wyzwaniem zarówno dla melomanów, jak i kinomanów. Prawidłową odpowiedź wyceniono na 500 000 zł. Czy zgarnęlibyście tę kasę?

Pytanie o Krzysztofa Pendereckiego w „Milionerach” za 500 000 zł. Wyjątkowo podchwytliwe odpowiedzi

Hubert Urbański zadał uczestniczce pytanie o film, do którego z filmów muzykę stworzył Krzysztof Penderecki. Prowadzący ostrzegł przy tym zawodniczkę, że utwory polskiego kompozytora można usłyszeć w każdym z wymienionych obrazów.

Jak odpowiedzielibyście na to pytanie?

Muzykę skomponowaną przez Krzysztofa Pendereckiego usłyszymy we wszystkich tych filmach. Ale specjalnie stworzył ją do:

Zastanówcie się dobrze. Czy jesteście pewni i czy była to wasza ostateczna odpowiedź?

Muzykę skomponowaną przez Krzysztofa Pendereckiego usłyszymy we wszystkich tych filmach. Ale specjalnie stworzył ją do:

Zawodniczka po wykonaniu telefonu do przyjaciela postanowiła nie ryzykować i wycofać się z rywalizacji, zachowując i tak sporą sumkę 250 000 zł.

Prawidłową odpowiedzią na zadane przez Huberta Urbańskiego jest opcja „D”, czyli "Rękopis znaleziony w Saragossie" Hasa. W pozostałych obrazach wykorzystywano utwory Pendereckiego, które powstały wcześniej.

Zobacz także: Milionerzy: pytanie o literę „Ś” na klawiaturze. Odpowiedzielibyście? 

Znaliście odpowiedź?

Tagi: Duperele