Wynaleziono okulary z wbudowanym ad-blockiem
Michał Tomaszkiewicz
09.11.2018 12:15
Wynaleziono okulary z wbudowanym ad-blockiem Fot. kadr z wideo

Twórcy okularów IRL inspirowali się kultowym filmem „Oni żyją” – główny bohater nosił w nim szkła, które pokazywały prawdę schowaną za wszechobecnymi banerami reklamowymi. Współczesna wersja gadżetu zaciemnia po prostu ekrany LCD.

Okulary IRL – czyli In Real Life – pozwalają dostrzegać w świecie wszystko oprócz napastliwych ekranów reklamowych. Osoby, które spoglądają na nie przez gadżet, widzą je jakby były wyłączone.

To sztuczka związana z polaryzacją światła emitowanego przez wyświetlacze LCD – odpowiednie filtry nie przepuszczają pochodzących z ekranów fotonów, w wyniku czego widać tylko czarną plamę.

Pamiętać przy tym trzeba, że okulary nie blokują dźwięku – nawet jeśli uda się uciec przed oglądaniem reklamy, to i tak może się okazać, że trzeba będzie jej wysłuchać

W prawdziwym życiu działanie okularów wygląda spektakularnie:

IRL – okulary blokujące reklamy

Korzystanie z okularów ma pomóc w zachowaniu odpowiedniego dystansu do technologii – z badań podawanych przez twórców IRL wynika, że Amerykanie patrzą na ekrany przez 11 godzin każdego dnia.

Gadżet chroni nie tylko przez niechcianymi obrazami – IRL to w pełni funkcjonalne okulary przeciwsłoneczne. Nosząc je dbamy więc nie tylko o zdrowie psychiczne, lecz także fizyczne.

Twórcy okularów z wbudowanym ad-blockiem przyznają, że ich gadżet działa przede wszystkim na ekrany telewizorów LCD/LED, jest też szansa na ukrycie obrazu na monitorach. Zastosowana metoda nie radzi sobie jednak z wyświetlaczami OLED.

irl_okulary_02 Fot. foto: materiały prasowe

Pieniądze na uruchomienie produkcji okularów IRL były zbierane na Kickstarterze – celem było zgromadzenie 25 000 dolarów, wpłacono ponad 140 000 USD.

Cena okularów IRL została wyznaczona na 49 dolarów. Gadżet ma trafić do sprzedaży w kwietniu 2019 roku.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.