Wynaleziono właśnie „poduszki powietrzne” dla smartfonów

Michał Tomaszkiewicz
29.06.2018 11:20
Wynaleziono właśnie „poduszki powietrzne” dla smartfonów Fot. materiały prasowe

Mądry Niemiec po szkodzie, chciałoby się powiedzieć patrząc na historię opracowania obudowy, która aktywnie chroni upadającego smartfona przed bezpośrednim spotkaniem z nieprzyjaznym gruntem.

Prawdziwi mężczyźni nie robią kopii zapasowych ani nie noszą smartfonów etui – przynajmniej do czasu pierwszego wypadku, po którym na idealnym do tej pory ekranie pojawiają się rysy. Już niedługo smartfona będzie można ratować od takiego losu z klasą – powstał właśnie prototyp „poduszki powietrznej” dla telefonu.

Jak niszczycielska potrafi być siła grawitacji przekonał się bowiem student, który upuścił swojego ukochanego iPhone’a. Widząc skutki wypadku, był równie zdruzgotany, co jego telefon – tym bardziej, że jak można się spodziewać po Apple, naprawa kosztowała krocie.

Na dodatek była nieskuteczna – po kilku dniach iPhone po prostu odmówił posłuszeństwa – najwyraźniej obrażenia wewnętrzne były poważniejsze, niż sądzono.

Student obiecał sobie wtedy, że już nigdy nie dopuści do utraty swojego sprzętu w taki sposób i wymyślił gadżet, którego zadaniem jest ochrona smartfona lecącego na złamanie szybki ku swojej zagładzie.

Spider-App – „poduszka powietrzna” dla smartfonów

Opracowane przez Niemca rozwiązanie wykrywa swobodne opadanie i błyskawicznie wysuwa elastyczne „pajęcze” nogi, które amortyzują upadek.

Wynalazek został stworzony za pomocą drukarki 3D – jego twórca planuje uruchomić w lipcu kampanię crowfundigową na Kickstarterze, która pozwoli na przejście od stadium prototypu do gotowego, produkowanego masowo gadżetu.

Cena ani zasady działania (na przykład źródło zasilającej gadżet energii) nie zostały jeszcze podane.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.