Wyposażenie domowego kącika telewizyjnego - czego nie może w nim zabraknąć?

Materiały partnerskie
06.08.2021 09:34
Wyposażenie domowego kącika telewizyjnego - czego nie może w nim zabraknąć?

Oglądanie filmów i seriali to obecnie jedna z najpopularniejszych rozrywek, której chętnie oddajemy się w wolnych chwilach. Sposób śledzenia losów ulubionych bohaterów zmienił się jednak na przestrzeni ostatnich dekad – jeszcze do niedawna musieliśmy być zdani na ramówkę konwencjonalnej telewizji.

Obecnie mamy do dyspozycji kilkanaście serwisów VOD, gdzie dostępne są produkcje z całego świata. Aby w pełni cieszyć się wrażeniami z oglądanych tytułów, warto zainwestować w kącik telewizyjny z prawdziwego zdarzenia. Czego nie może w nim zabraknąć? Podpowiadamy.

Domowy kącik telewizyjny – telewizor

Centralnym punktem każdego kącika telewizyjnego jest oczywiście telewizor, który powinien wyróżniać się kilkoma ważnymi cechami. W pierwszej kolejności warto zadbać o to, aby jego rozmiary były dostosowane do metrażu pomieszczenia oraz odległości między ekranem a kanapą czy fotelem. Dużą popularnością cieszą się telewizory o przekątnej ekranu powyżej 55 cali, choć nie brakuje amatorów urządzeń powyżej 60, a nawet 70 cali, dzięki którym można poczuć się jak w prawdziwej sali kinowej.

Przy wyborze konkretnego modelu warto także zwrócić uwagę na częstotliwość odświeżania obrazu, rodzaj wyświetlacza, rozdzielczość, a także obecność technologii HDR. Nie bez znaczenia okazuje się także design telewizora – w nowoczesnych wnętrzach świetnie sprawdzają się sprzęty w smukłych, wręcz niewidocznych dla oka ramkach, dzięki czemu wkomponowanie ich w aranżację salonu nie stanowi większego problemu.

Kącik telewizyjny w domu – a może projektor?

Ciekawą alternatywą dla nowoczesnego telewizora okazuje się projektor, który nierzadko pozwala wyświetlać znacznie większe obrazy w porównaniu do tego, co mają nam do zaoferowania producenci konwencjonalnych odbiorników. Za pomocą rzutnika możemy stworzyć iście królewskie warunki do oglądania ulubionych filmów i seriali i poczuć klimat charakterystyczny dla sal kinowych.

Przed zakupem projektora do domu warto jednak pamiętać o jednej kluczowej kwestii – podobna inwestycja może nie zdać egzaminu w mniejszych pomieszczeniach. Choć urządzenie samo w sobie zajmuje bardzo mało miejsca, to musi znajdować się w odpowiedniej odległości od ściany. Najczęściej jest do dystans wahający się między 1,5 a 3 metry i trzeba też pamiętać, że w tym obszarze nie mogą znajdować się żadne elementy wyposażenia. Pozostaje również pytanie, czy trzeba inwestować w dodatkowy ekran do wyświetlania obrazów? Niekoniecznie, ponieważ jeśli dysponujemy równą ścianą w kolorze białym, taki wydatek może okazać się zbędny.

Kącik telewizyjny w salonie – jakie meble wybrać?

Przy urządzaniu swojej prywatnej sali kinowej trzeba zaopatrzyć się nie tylko w wysokiej jakości sprzęt, ale też meble wypoczynkowe, dzięki którym oglądanie megahitów światowego kina będzie kwintesencją komfortu i przyjemności. Dobrze sprawdzi się narożnik w kształcie litery „U”, który pozwoli w pełni cieszyć się wrażeniami z seansu w większym gronie znajomych. Ciekawym rozwiązaniem okazują się modele z wbudowanymi w podłokietnikach półkami, które świetnie sprawdzają się jako stolik na przekąski.

Materiały partnerskie Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.