Wyprowadzała "psa" na spacer, żeby ominąć obostrzenia. Na smyczy był jej mąż

13.01.2021 13:13
Smycz na kolanach Fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Jedna z mieszkanek Kanady wymyśliła, jak ominąć godzinę policyjną obowiązującą w jej mieście. Wyprowadziła na spacer "psa", którym okazał się jej mąż.

Już od niemal roku musimy radzić sobie z obostrzeniami wprowadzanymi przez władze ze względu na pandemię koronawirusa. Ciągle zmieniające się przepisy według wielu sceptyków są niepotrzebne i tylko utrudniają życie. To właśnie te osoby najczęściej próbują obejść nowe zasady. Czasem w bardzo absurdalny i komiczny sposób.

Wyprowadzała męża na spacer zamiast psa

Jak podaje BBC, para w Kanadzie została ukarana grzywną za łamanie przepisów wprowadzonych ze względu na COVID-19. Kobieta podczas godziny policyjnej "wyprowadziła na spacer" na smyczy... swojego męża.

Polecamy

W Quebec w mieście Sherbrooke obowiązuje godzina policyjna. Między godziną 20:00 a 5 rano poruszanie się po okolicy jest utrudnione. Jednym z dopuszczalnych wyjątków, które uprawniają do wyjścia z domu, jest spacer z psem w pobliżu posiadłości. Jedna z mieszkanek miasta postanowiła to wykorzystać.

Żona wyprowadziła męża na spacer na smyczy

Niedługo po wejściu nowych przepisów policja zauważyła spacerującą parę. Jak donosi Isabele Gendron z Departamentu Policji Sherbrooke, zatrzymani w ogóle nie współpracowali z policją. Kobieta podobno powiedziała funkcjonariuszom, że właśnie wyprowadza psa i przestrzega tym samym zasady dotyczącej zwierząt domowych.

Jednak na smyczy prowadziła nie psa, ale męża. Jak czytamy na dziennik.pl, w związku ze zdarzeniem rzeczniczka prasowa miejscowej policji podkreśliła, że zasady dotyczą prawdziwych zwierząt.

Para otrzymała mandaty w wysokości 1,5 tysiąca dolarów kanadyjskich każdy. Zatrzymani zadeklarowali, że nie zapłacą kary.

Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.