Pogoda
28.10.2016 09:50

Wyprzedzanie na milimetry...

Niebezpieczny manewr wyprzedzania został zarejestrowany kamerą pokładową. Kierowcy czerwonego Volkswagena Foxa niewiele zabrakło, by doprowadzić do groźnego wypadku.

Wyprzedzanie na milimetry...
foto: materiały prasowe

Osoba siedząca za kierownicą w pojeździe niemieckiego producenta zdaje się, że była gotowa zignorować wszelkie przepisy ruchu drogowego, tylko po to, by wyprzedzić poprzedzające samochody. I tak oto prowadzący czerwony samochód zmienił pas na ten, przeznaczony do lewoskrętu. Na jego końcu stało auto, ustępujące pierwszeństwa przejazdu jadącym z naprzeciwka pojazdom. Niewiele brakowało do tego, by kierowca Volkswagena Foxa zakończył swoją przygodę, uderzając w czarną Skodę Octavię II:

Internauci nie mają wątpliwości co do tego, że za tak groźne przewinienie – bezpośrednie narażanie pozostałych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo – powinny być surowe kary, co najmniej takie, jak w przypadku kierowcy Lamborghini Huracana. 45-letni mężczyzna został aresztowany w Singapurze, po tym jak do sieci – i do policji – trafił film, na którym widać było jak niebieski supersportowy samochód dokonuje podobnego manewru wyprzedzania, ledwo miesząc się między dwoma pojazdami. Zdarzenie miało miejsce 11 października 2016 roku. Mało tego – właścicielowi Lamborghini skonfiskowano Huracana!

Najbardziej jednak może dziwić, że 45-letni kierowca supersportowego auta miał cały lewy pas wolny, a mimo to – nie wiedzieć czemu – próbował się przecisnąć pomiędzy dwoma innymi samochodami uczestników ruchu drogowego.

O tym, że droga publiczna to nie tor wyścigowy, przekonało się wielu kierowców, których poczynania zostały zarejestrowane kamerami pokładowymi. Za przykład może posłużyć przypadek pewnego Rosjanina, lekkomyślnie wyprzedzającego kolumnę samochodów podczas niesprzyjających warunków...

Tagi: Duperele