Wysokobudżetowa gra z uniwersum "Harry'ego Pottera" potwierdzona. Kiedy się ukaże i co o niej wiemy?

30.06.2020 16:01
Foto: LFI/Photoshot/East News|undefined Fot. LFI/Photoshot/East News

Według najnowszych doniesień już wkrótce ponownie zawitamy do Hogwartu. Potwierdzono bowiem powstanie nowej, wysokobudżetowej gry z uniwersum wykreowanego przez J.K. Rowling.

Pierwsze przecieki odnośnie nowej gry z uniwersum "Harry'ego Pottera" pojawiły się jeszcze w 2018 roku. Następnie pojawiły się głosy, jakoby projekt miał zostać zaprezentowany na tegorocznych targach E3. Wygląda na to, że doniesienia były prawdziwe. 

Wysokobudżetowa gra z uniwersum "Harry'ego Pottera" potwierdzona

Choć nie doszło do oficjalnego ogłoszenia, informacją podzielił się znany dziennikarz Jason Schreier, którym ma na swoim koncie cały szereg potwierdzonych przecieków. Zgodnie z jego doniesieniem, nowy Harry Potter ma być wysokobudżetową grą z otwartym światem. Gracze mają poruszać się po idealnie odwzorowanym Hogwarcie wraz z otaczającym go terenem. Opis zaserwowany przez dziennikarza wskazuje również na elementy RPG.

Przeczytaj także

Gra nie otrzymała jeszcze tytułu, wiemy jednak kto odpowiada za jej powstanie i na kiedy wyznaczono jej debiut. Według Schreiera projekt tworzony jest przez studio Avalanche Software, które w przeszłości odpowiadało za rozwój między innymi serii Disney Infinity i też Cars 3. Pierwsza prezentacja faktycznie miała odbyć się podczas E3 2020, targi jednak nie doszły do skutku.

Gra ma za zadebiutować pod koniec 2021 roku i celować głównie w platformy PlayStation 5 i Xbox Series X. Dziennikarz podkreślił jednak, że na debiut gry mogą wpłynąć jednak kontrowersyjne wypowiedzi J.K. Rowling, które mocno zaniepokoiły włodarzy Avalanche Software. 

Przeczytaj także
Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.