Wysokobudżetowa gra z uniwersum "Harry'ego Pottera" potwierdzona. Kiedy się ukaże i co o niej wiemy?

30.06.2020 16:01
Wysokobudżetowa gra z uniwersum "Harry'ego Pottera" potwierdzona. Kiedy się ukaże i co o niej wiemy? Fot. LFI/Photoshot/East News

Według najnowszych doniesień już wkrótce ponownie zawitamy do Hogwartu. Potwierdzono bowiem powstanie nowej, wysokobudżetowej gry z uniwersum wykreowanego przez J.K. Rowling.

Pierwsze przecieki odnośnie nowej gry z uniwersum "Harry'ego Pottera" pojawiły się jeszcze w 2018 roku. Następnie pojawiły się głosy, jakoby projekt miał zostać zaprezentowany na tegorocznych targach E3. Wygląda na to, że doniesienia były prawdziwe. 

Wysokobudżetowa gra z uniwersum "Harry'ego Pottera" potwierdzona

Choć nie doszło do oficjalnego ogłoszenia, informacją podzielił się znany dziennikarz Jason Schreier, którym ma na swoim koncie cały szereg potwierdzonych przecieków. Zgodnie z jego doniesieniem, nowy Harry Potter ma być wysokobudżetową grą z otwartym światem. Gracze mają poruszać się po idealnie odwzorowanym Hogwarcie wraz z otaczającym go terenem. Opis zaserwowany przez dziennikarza wskazuje również na elementy RPG.

Przeczytaj także

Gra nie otrzymała jeszcze tytułu, wiemy jednak kto odpowiada za jej powstanie i na kiedy wyznaczono jej debiut. Według Schreiera projekt tworzony jest przez studio Avalanche Software, które w przeszłości odpowiadało za rozwój między innymi serii Disney Infinity i też Cars 3. Pierwsza prezentacja faktycznie miała odbyć się podczas E3 2020, targi jednak nie doszły do skutku.

Gra ma za zadebiutować pod koniec 2021 roku i celować głównie w platformy PlayStation 5 i Xbox Series X. Dziennikarz podkreślił jednak, że na debiut gry mogą wpłynąć jednak kontrowersyjne wypowiedzi J.K. Rowling, które mocno zaniepokoiły włodarzy Avalanche Software. 

Przeczytaj także
Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.