Wyspa z „Zagubionych” w Far Cry 5

Michał Tomaszkiewicz
09.05.2018 12:24
Wyspa z „Zagubionych” w Far Cry 5 Fot. zrzut ekranu

Miłośnicy serialu „Lost” będą zachwyceni – jeśli grają w Far Cry 5, będą mogli poznać tajemnice wyspy z popularnego show J.J. Abramsa. Zwiedzanie nie jest jednak możliwe na wszystkich platformach, na jakie została wydana gra.

Gdy serial „Zagubieni” trafił na ekrany TV w 2004 roku, z miejsca stał się sensacją. Mnożące się jak króliki tajemnice przyciągały do ekranów miliony fanów na całym świecie aż do roku 2010, kiedy wyemitowano ostatni odcinek serialu.

Stara miłość nie rdzewieje, co udowodnił właśnie gracz Un-Break-Able, który odtworzył wyspę z show w edytorze map Far Cry 5. Praca zajęła mu cały miesiąc i podobno często było to zajęcie wymagające zaangażowania 24 godzin na dobę – choć w tym czasie liczone jest także ponowne oglądanie odcinków, tak by przypomnieć sobie wygląd i topografię najważniejszych lokacji z „Lost”.

Wyspa z „Lost” w Far Cry 5

Un-Break-Able przyznaje, że stworzono przez niego wyspa odbiega wymiarami od pierwowzoru – edytor Far Cry 5 nie pozwala zbudować map o odpowiedniej wielkości. Gracz stworzył więc wersję wyspy tak rozległą, jak pozwalała na to gra.

Twórca zdrabnia szczegółowością – na wyspie znajduje się wszystkie ważne (i te mniej ważne także) lokalizacje związane z fabuła oraz tajemnicami. Jeśli więc nie oglądaliście serialu „Zagubieni” w całości, wyruszając na wycieczkę po wyspie powinniście mieć świadomość, że czyhają na niej spoilery.

Autor mapki postanowił zignorować rewelacje wprowadzone przez grę Lost: Via Domus, która została zaprezentowana w 2010 roku – stworzona przez niego wyspa jest zgodna z historią opowiedzianą w serialu telewizyjnym.

Wyspa z „Lost” została stworzona w Far Cry na PlayStation 4, w związku z czym zwiedzać ją będą mogli tylko gracze posiadający tę konsolę. PC Master Race musi obejść się smakiem i poczekać, aż Ubisoft umożliwi przenoszenie map pomiędzy platformami.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.