Wystawił trójkąt ostrzegawczy dla zasady
30.12.2016 09:05
Wystawił trójkąt ostrzegawczy dla zasady Fot. kadr z wideo

Niestety nie wszyscy kierowcy stosują się do zasad ruchu drogowego, przez co na drogach publicznych dochodzi do tak dużej liczby niebezpiecznych wypadków.

Kierowcy popełniają liczne wykroczenia – między innymi ignorują obowiązek zapinania pasów podczas jazdy, nakaz zatrzymania się przed znakiem stop lub zieloną strzałką, nie włączają świateł, rozmawiają przez telefon komórkowy lub piszą SMS-y, wyprzedzają w miejscach niedozwolonych, prowadzą pod wpływem niedozwolonych substancji, bez odpowiednich uprawnień, nie ustępują pierwszeństwa przejazdu. Zdarza się im także omijać pojazd jadący w tym samym kierunku, który zatrzymał się w celu przepuszczenia pieszego. Sporo także widać aktów agresji na drogach, w tym celowe hamowanie przed wybranym uczestnikiem ruchu drogowego.

Co za tym idzie – statystyki wypadków przyprawiają o szybsze bicie serca. W 2015 roku doszło do 32 967 wypadków, w których zginęło 2938 osób, a 39 778 zostało rannych. Wiele niebezpiecznych sytuacji drogowych kierowcy prowokują na własne życzenie, przykładem czego jest niezbyt odpowiedzialny właściciel Nissana X-Traila. Co prawda pamiętał on o wystawieniu trójkąta ostrzegawczego, jednak zapomniał o postawieniu go w należytej odległości od pojazdu, przez co nie spełnił swojej roli:

Warto pamiętać, że na autostradach lub drogach ekspresowych trójkąt ostrzegawczy należy ustawić w odległości 100 metrów za pojazdem, w miejscu odpowiednim do unieruchomienia pojazdu. Wielu internautów zwróciło również uwagę na to, że osoba poruszająca się autem wyposażonym w kamerę pokładową mogła nie zauważyć zagrożenia przez wzgląd na zabrudzoną szybę, która z pewnością nie polepszała widoczności.

Dzięki kamerom pokładowym nawet bez wychodzenia z domu można zobaczyć zatrważające krew w żyłach sceny, nie tylko z polskich dróg. Niechlubni bohaterowie niskobudżetowych produkcji wyprzedzają na milimetry, a także podejmują nieprzemyślane manewry, czy wykazują się brawurą. Dlatego też należy pamiętać między innymi o zasadzie ograniczonego zaufania na drodze.

Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.