Pogoda
03.07.2019 10:17

Wyzwanie #bottlecapchallenge hitem internetu. Mistrzostwo świata Jasona Stathama

Internet zafascynował się właśnie nowym wyzwaniem, polegającym na odkręceniu nakrętki z butelki za pomocą kopniaka. W prezentowaniu swoich umiejętności celują gwiazdy ekranu i sportu – film pokazujący, jak radzą sobie z wyzwaniem opublikował między innymi Jason Statham i zawodnik UFC Max Holloway.

Jason Statham
foto: www.instagram.com/jasonstatham

Spośród wszystkich wyzwań, jakie nawiedziły sieć, to zdecydowanie nie należy do najgłupszych. To miano musiałoby zostać przyznane pomysłowi, który był niebezpieczny dla uczestników lub nie mieć sensu.

Do pierwszego rodzaju wyzwań należała zdecydowanie moda na jedzenie kapsułek z detergentem. Głupie, ale fajne, było udawanie, że leci się samolotem z wykorzystaniem wyposażenia toalety.

Fake Plane Ride Challenge
Fake Plane Ride Challenge
Przeczytaj także Fake Plane Ride Challenge. O co chodzi w nowym hicie internetu?

Nowa fala wyzwań, która wciągnęła także celebrytów i gwiazdy filmu, polega na odkręceniu butelki kopniakiem. Żeby nie było za łatwo – kopniak musi być wymierzony przynajmniej na poziomie głowy.

Wyzwanie zatacza coraz szersze kręgi, jako że osoby, które je z sukcesem zaliczą, wyznaczają kolejnych uczestników. W ten sposób zadanie doszło do Jasona Stathama, który poradził sobie z nim jak prawdziwy mistrz.

Wyzwanie #bottlecapchallenge, czyli odkręcenie butelki kopniakiem. Jason Statham mistrzem

Na Instagramie aktora znanego z filmów akcji znalazło się wideo prezentujące, jak poradził sobie z wyzwaniem polegającym na odkręceniu butelki kopniakiem. W komentarzach często pojawia się pytanie, jak to w ogóle możliwe.

Nawet na twarzy aktora pojawia się wyraz szoku, niedowierzania i satysfakcji z wyczynu gdy zdał sobie sprawę, że próba zakończyła się sukcesem.

Jason Statham nie jest jedyną osoba, której udało się dokonać tej trudnej sztuki. Do wyzwania stanęli także sportowcy i celebryci.

Nikt nie chwali się oczywiście, ile razy musieli próbować, zanim udało im się odnieść sukces, nie zmniejsza to jednak widowiskowości filmów. Nawet, jeśli nakrętka tylko zatańczyła na szyjce butelki.

Wyzwanie #bottlecapchallenge zaczęło się najprawdopodobniej od tego wideo:

Prawdziwie niebezpieczne wyzwania są banowane przez media społecznościowe. Tak było z osobami, które próbowały odtworzyć sceny z "Nie otwieraj oczu" w rzeczywistości, na przykład jadąc samochodem z zamkniętymi oczami.

Zobacz także: Kobieta chciała się poczuć jak bohaterka "Nie otwieraj oczu". Spowodowała wypadek samochodowy 

Wzięlibyście udział w takim wyzwaniu?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet Jason Statham