Pogoda
19.03.2020 09:36

Wzrasta liczba zakażonych koronawirusem w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało kolejne dane

Liczba zakażeń koronawirusem w Polsce i na świecie rośnie. Epidemiolodzy zapowiadają, że taki stan rzeczy na pewno utrzyma się do kwietnia.

Wzrasta liczba zakażonych koronawirusem w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało kolejne dane
foto: PIOTR JEDZURA/REPORTER

Pandemia koronawirusa na świecie trwa. Coraz więcej państw wprowadza przymusową kwarantannę, zamyka granice oraz zaostrza kontrole, aby jak najskuteczniej spowolnić rozprzestrzenianie się choroby. COVID-19 doskwiera także Polakom, a liczba zakażonych koronawirusem powoli rośnie.

Koronawirus w Polsce. Ilu jest chorych w naszym kraju?

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze statystyki dotyczące zarażeń koronawirusem w naszym kraju. W dniu 19 marca przed południem liczba osób chorych na COVID-19 w naszym kraju wynosi już 305, 5 osób zmarło.

kobieta w masce
kobieta w masce
Przeczytaj także Wyjście z domu tylko z zasłoniętą twarzą lub w maseczce. Koszyki i wózki sklepowe odkażane po każdym użyciu

Potwierdzone przypadki dotyczą sześciu osób z województwa śląskiego, sześciu osób z województwa łódzkiego, 3 osób z województwa lubelskiego i po jednej osobie z województwa opolskiego, wielkopolskiego i świętokszyskiego.

Jednocześnie minister Łukasz Szumowski poinformował, że do laboratoriów w Polsce trafiło już około 50 tysięcy testów, a dzięki sprawności badań możliwym jest testowanie przeszło 3 tysięcy próbek dziennie. Baza laboratoriów rozszerza się w naszym kraju bardzo szybko. Aktualnie wykonano już 10 tysięcy testów, w skali doby badań wykonuje się około 1,5 tysiąca.

Zobacz też: Słynna piosenka o koronawirusie łamie prawa autorskie artystki: "Oddajcie mi moje pieniądze" 

Joanna Chojnacka