Wzruszająca postawa Polaków. Oddali hołd Australii w trakcie finału WOŚP

13.01.2020 10:39
Finał WOŚP|undefined Fot. Beata Zawrzel/REPORTER/East News

Jurek Owsiak na scenie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy postanowił zachęcić tłum do oddania hołdu Australii. Z głośników mogliśmy usłyszeć hymn, a tłum rozwinął ogromną flagę.

12 stycznia 2020 roku odbył się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Miliony osób wsparły inicjatywę Jurka Owsiaka, a tysiące zebrały się na Placu Bankowym w Warszawie, gdzie odbywała się okolicznościowa impreza, koncerty i oczywiście wysyłanie "Światełka do nieba". Tłum ze stolicy postanowił też oddać hołd Australii, którą od kilku miesięcy trawią ogromne pożary. 

Polacy oddali hołd Australii na finale WOŚP

Tłum rozwinął ogromną flagę Australii, a z głośników mogliśmy usłyszeć hymn tego państwa. Całość robiła naprawdę ogromne wrażenie, a poniżej możecie zobaczyć nagranie jednego z uczestników, który był w tłumie trzymającym wielką flagę:

Przeczytaj także

Głos w tej sprawie zabrał też głos Jurek Owsiak, który na Facebooku podzielił się zdjęciami z lotu ptaka. Widzimy na nich, jak spektakularnie wyglądała inicjatywa:

W związku z pożarami, z którymi zmagają się teraz mieszkańcy tego kraju, WOŚP postanowił, że pieniądze zebrane podczas Finału w Australii nie będą przekazywane Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, a zostaną przesłane na rzecz działającej na miejscu organizacji pozarządowej, która zbiera środki na ratowanie życia i zdrowia ofiar pożarów.

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.