Pogoda
13.01.2020 10:39

Wzruszająca postawa Polaków. Oddali hołd Australii w trakcie finału WOŚP

Jurek Owsiak na scenie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy postanowił zachęcić tłum do oddania hołdu Australii. Z głośników mogliśmy usłyszeć hymn, a tłum rozwinął ogromną flagę.

Finał WOŚP
foto: Beata Zawrzel/REPORTER/East News

12 stycznia 2020 roku odbył się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Miliony osób wsparły inicjatywę Jurka Owsiaka, a tysiące zebrały się na Placu Bankowym w Warszawie, gdzie odbywała się okolicznościowa impreza, koncerty i oczywiście wysyłanie "Światełka do nieba". Tłum ze stolicy postanowił też oddać hołd Australii, którą od kilku miesięcy trawią ogromne pożary. 

Polacy oddali hołd Australii na finale WOŚP

Tłum rozwinął ogromną flagę Australii, a z głośników mogliśmy usłyszeć hymn tego państwa. Całość robiła naprawdę ogromne wrażenie, a poniżej możecie zobaczyć nagranie jednego z uczestników, który był w tłumie trzymającym wielką flagę:

wośp
wośp
Przeczytaj także WOŚP 2020: Ile zebrał WOŚP podczas 28.Finału? Czy padł kolejny rekord?

Głos w tej sprawie zabrał też głos Jurek Owsiak, który na Facebooku podzielił się zdjęciami z lotu ptaka. Widzimy na nich, jak spektakularnie wyglądała inicjatywa:

W związku z pożarami, z którymi zmagają się teraz mieszkańcy tego kraju, WOŚP postanowił, że pieniądze zebrane podczas Finału w Australii nie będą przekazywane Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, a zostaną przesłane na rzecz działającej na miejscu organizacji pozarządowej, która zbiera środki na ratowanie życia i zdrowia ofiar pożarów.

WOŚP
WOŚP
Przeczytaj także "Sound of Silence" wybrzmiał na 28. finale WOŚP w Gdańsku. "Paweł Adamowicz byłby z nas dumny"
Tagi: WOŚP